20 Ekim 2019 Pazar

295 MUVAZZAF ASKER HAKKINDA FETÖ SORUŞTURMASI

295 Muvazzaf asker hakkında FETÖ soruşturması

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan, FETÖ ile bağlantılı oldukları tespit edilen 295 muvazzaf asker hakkında gözaltı kararı çıkarıldı. Operasyon çerçevesinde, merkezi İstanbul olan 59 şehirde, yakalama çalışmaları başlatıldı.

22 Şubat 2019 Cuma 12:46 ASAYİŞ

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), silahlı kuvvetller yapılanmasına yönelik yürütlen soruşturma karara bağlandı. Soruşturmada, ankesörlü ve sabit kontörlü hattı, örgüt içi haberleşme amacıyla kullandığı tespit edilen 295 muvazzaf asker için gözaltı kararı alındı.


İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na bağlı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosunca yürütülen soruşma sonucunda, aralarında 2 albay, 1 yarbay, 8 binbaşı, 10 yüzbaşı, 73 üsteğmen ve 8 teğmenin bulunduğu 295 muvazzaf asker hakkında gözaltı kararı verildi.

FETÖ'nün Türk Silahlı Kuvvetleri yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında, örgüt içi haberleşme amacıyla ankesör veya sabit kontörlü hat kullananlara yönelik Emniyet Genel Müdürlüğü ve İstanbul Emniyet Müdürlüğünce yapılan çalışmalarda bazı şüpheliler tespit edildi. 

Bu kapsamda, 22'si Jandarma Komutanlığı'nda, 147'si Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nda, 27'si Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nda, 91'i Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nda, 8'i de Sahil Güvenlik Komutanlığı'nda olmak üzere, görevli 295 asker hakkında gözaltı kararı verildi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, şüphelilere yönelik arama ve el koyma kararı da alındı.

Gözaltı kararı çıkan 2 albay, 1 yarbay, 8 binbaşı, 10 yüzbaşı, 73 üsteğmen, 8 teğmen, 185 astsubay ve 8 uzman çavuşun yakalanması için, merkezi İstanbul olan 59 ilde, İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekiplerince operasyon başlatıldı.

Şahısların yakalanmasına yönelik operasyonlar devam ediyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da MEB tarafından 13. Uluslararası Robot Yarışması düzenlenecek

Samsun'da MEB tarafından 13. Uluslararası Robot Yarışması düzenlenecek