27 Haziran 2019 Perşembe

BAFRA'DA KIZILIRMAK'A ATLAYAN İKİ GENÇ 45 DAKİKA BOYUNCA YARDIM İSTEDİ AMA KURTARILAMADI

Bafra'da Kızılırmak'a atlayan iki genç 45 dakika boyunca yardım istedi ama kurtarılamadı

Samsun'un Bafra ilçesinde Çetinkaya Köprüsünden Kızılırmak'a atlayan Belgin Şahin ve Osman Ertekin'in olay yerine gelen görevliler tarafından 45 dakika boyunca kurtarılamaması tepkilere neden oldu.

16 Mart 2018 Cuma 21:30 ASAYİŞ

Samsun'un Bafra ilçesinde sevgili oldukları gündeme gelen ve Çetinkaya Köprüsünden Kızılırmak'a atlayarak intihar girişiminde bulunan Belgin Şahin ve Osman Ertekin, girdikleri suda 45 dakika boyunca olay yerine gelen görevlilerden kurtarılmaları için yardım istedikleri gündeme geldi. 


Bafra ilçesinde yasak aşk yaşadıkları gündeme gelen iki genç Kızılırmak'a atladıktan sonra olay yerinde çekilen video görüntülerinde Osman Ertekin ile birlikte suda mahsur kalan Belgin Şahin'in,  kıyıda bulunan vatandaş ve görevlilere "Yardım edin, anne anne" diye bağırdığı görüldü.

Atladıkları suda, 45 dakika boyunca kurtarılmak için yardım çığlığı atan Belgin Şahin ve Osman Ertekin, sudaki akıntıya daha fazla dayanamayarak gecenin karanlığında gözden kayboldu. İddiaya göre olay Belgin Şahin ve Osman Ertekin'i kurtarmak için olay yerine getirilen botun havasının inik olması nedeni ile zaman kaybedildiği, köprünün yakınlarında suda çırpınan Belgin Şahin ve Osman Ertekin'in gözle görülür bir noktada olmalarına rağmen hiç bir görevlinin ip yada benzeri bir şey atarak iki genci kurtarmak için hamle yapmayarak kıyıda oyalandıkları iddia edildi. 

YARDIM ETMEDİLER CEP TELEFONU İLE GÖRÜNTÜ ALDILAR

Görevlilerin suda can telaşına düşen ve 45 dakika boyunca yardım isteyen gençlere kendilerini bırakmamaları yönünde telkinlerde bulundukları gündeme gelirken,  olay yerinde bulunan çok sayıda vatandaşın ise ölüme göz göre göre giden gençlerin son anlarını cep telefonu kameraları ile görüntülemeleri de sosyal medyada tepkilere sebep oldu.

Önceki gece yaşanan olay sonrası ırmakta yardım çığlıkları atan Belgin Şahin'in cesedi bulunurken, Osman Ertekin'in bulunması ile ilgili arama çalışmalarının ise devam ettiği öğrenildi. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da yasak aşkı ile Kızılırmak'a atlayan ve cesedi bulunan kız hamileydi

Samsun'da yasak aşkı ile Kızılırmak'a atlayan ve cesedi bulunan kız hamileydi