26 Kasım 2020 Perşembe

BİTLİS'TE ŞEHİT DÜŞEN BİNBAŞI ZAFER AKKUŞ'UN NAAŞI MEMLEKETİ SAMSUN'A GETİRİLDİ

Bitlis'te şehit düşen binbaşı Zafer Akkuş'un naaşı memleketi Samsun'a getirildi

Bitlis'te PKK'lı teröristlerin roketli saldırısında şehit olan Samsun'un Asarcık ilçesi doğumlu binbaşı Zafer Akkuş'un naaşı gece yarısı memleketi Samsun'a getirildi.

20 Temmuz 2019 Cumartesi 01:12 ASAYİŞ

Samsun'un Asarcık ilçesi doğumlu şehit binbaşı Zafer Akkuş'un cenazesi gece yarısı Çarşamba Havalimanına getirildi.


Şehit binbaşı Zafer Akkuş'un cenazesini Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş,CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu. askeri erkan ve şehit Akkuş'un ailesi ile yakınları katıldı.

Bitlis'te şehit düşen binbaşı Zafer Akkuş'un cenazesi 20 Temmuz 2019 Cumartesi günü baba ocağı olan Asarcık ilçesi Armutlu mahallesinde toprağa verilecek.Samsun Valiliğinden yapılan açıklamada ise şehit binbaşı Akkuş'un cenaze töreni ile ilgili şu bilgiler verildi.
"Samsun'un Asarcık ilçesi Armutlu Mahallesi Nüfusuna kayıtlı, Rüştü-Saniye oğlu 1971 doğumlu Jandarma Binbaşı Zafer Akkuş, Bitlis Bölükyazı köyü yakınlarında askeri araca bölücü terör örgütü mensuplarınca yapılan roketli saldırı sonucu yaralanarak, kaldırıldığı hastanede şehit olmuştur. Şehidimiz 20.07.2019 Cumartesi günü (yarın) Asarcık ilçesi Armutlu Mahallesinde öğle namazına müteakip kılınacak cenaze namazı sonrası, Armutlu Mahallesi Mezarlığına defnedilecektir. Şehidimiz evli olup Büşra adında 1997 doğumlu bir kız çocuk babasıdır. Eşinin adı Yasemin Akkuş. Şehidimizin naaşının bu akşam 23.00’dan sonra havalimanına gelmesi beklenmektedir. Bilgilerinize sunulur."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Atakum Belediyesine yine yeni yeniden haciz memurları gitti

Samsun'da Atakum Belediyesine yine yeni yeniden haciz memurları gitti