19 Haziran 2019 Çarşamba

DARBECİ YURTTA SULH KONSEYİ ÜYELERİNE 252 KEZ MÜEBBET HAPİS İSTENDİ

Darbeci Yurtta Sulh Konseyi üyelerine 252 kez müebbet hapis istendi

Genelkurmay çatı davasıda, Akın Öztürk'ün de aralarında bulunduğu bazı sözde "yurtta sulh konseyi" üyeleri hakkında, 252 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis istendi.

09 Mayıs 2018 Çarşamba 12:58 ASAYİŞ
Sözde "yurtta sulh konseyi" üyelerinin de aralarında yer aldığı 224 sanığın yargılandığı Genelkurmay çatı davasında savcı mütalaasını açıkladı.

Çatı davada, Akın Öztürk'ün de aralarında bulunduğu bazı sözde "yurtta sulh konseyi" üyeleri hakkında, 252 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis istendi.

Tüm şehitlerden sorumlu tutulmaları istendi
Sözde "yurtta sulh konseyi" üyelerinin 15 Temmuz'da yurt genelinde şehit edilen güvenlik güçleriyle vatandaşların ölümünden sorumlu tutulması istendi.

Çatı davada, ağırlaştırılmış müebbet istenen sanıklar arasında Mehmet Dişli, İlhan Talu, Ahmet Bican Kırker, Ali Yazıcı, Hakan Evrim de bulunuyor.

Genelkurmay çatı davasında, tutuksuz yargılanan 12 sanığın, delil yetersizliği nedeniyle beraati talep edildi.

55 bin 880'er yıl hapis istemi
Çatı davada, yaralılardan da sorumlu tutulan sözde Yurtta Sulh Konseyi üyeleri için 55 bin 880'er yıl hapis cezası istendi.

"Cumhurbaşkanına suikast girişimi"nden de ceza istemi
Sözde yurtta sulh konseyi üyelerinin "anayasayı ihlal" "kasten öldürme" "Cumhurbaşkanına suikast girişimi" suçlarından da cezalandırılmaları istendi.

Sivil imam Kurubaş hakkında müebbet istemi
Genelkurmay çatı davasında, sivil imam Birol Kurubaş'a, "anayasal düzeni ihlal" suçundan bir kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da 24 Haziran seçimleri öncesi siyasi partilerin genel durum analizi

Samsun'da 24 Haziran seçimleri öncesi siyasi partilerin genel durum analizi