17 Ocak 2021 Pazar

ECRİN KURNAZ BEBEĞİN ÖLÜMÜ İLE İLGİLİ 6 KİŞİ HAKKINDA GÖZALTI KARARI ÇIKTI

Ecrin Kurnaz bebeğin ölümü ile ilgili 6 kişi hakkında gözaltı kararı çıktı

Samsun'un Vezirköprü ilçesinde 2019 yılında kaybolan Ecrin Kurnaz isimli bebeğin olayı ile ilgili yeni gelişme.. Ecrin Kurnaz bebeğin ölümü ile ilgili son dakika gelişmesi, 6 kişi hakkında gözaltı kararı çıktı.

23 Haziran 2020 Salı 11:42 ASAYİŞ

Samsun'un Vezirköprü ilçesinde kaybolan ve daha sonra öldürüldüğü gündeme gelen Ecrin Kurnaz isimli bebeğin olayı ile ilgili aradan geçen bir yılın sonunda yeni bir gelişme yaşandı. 


Vezirköprü ilçesine bağlı Alancık mahallesinde 07.05.2019 tarihinde kaybolan 1.5 yaşındaki Ecrin Kurnaz'ın öldürüldüğü iddiaları gündeme gelmişti. Yapılan arama çalışmalarında geçtiğimiz yıl parçalanmış halde ceset bulunurken, olayla ilgili Samsun'un Vezirköprü Cumhuriyet Başsavcılığı bugün yaptığı duyuruda, olayla ilgili 6 kişi için gözaltı kararı çıkartıldığını açıkladı.

Vezirköprü Adliyesinin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, Vezirköprü Başsavcılığı geçen yıl bulunan parçalanmış cesedin Ecrin Kurnaz'a ait olduğunun tespit edildiğine dikkati çekti. Vezirköprü Başsavcılığı, Ecrin Kurnaz olayı ile ilgili bu zamana kadar sürdürülen çalışmalar ve olayla ilgili son gelişmeleri kamuoyuna açıkladı.
 "Ceset parçaları üzerinde yapılan DNA incelemesi neticesinde bunların Ecrin KURNAZ'a ait olduğu tespit edilmiştir. Ecrin KURNAZ'ın kaybolması ve ölümüyle ilgili olarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma ve kasten öldürme suçlarından devam eden soruşturma süresince maddi gerçeğin aydınlatılması amacıyla bilgi sahibi olduğu değerlendirilen şahısların ifadelerine başvurulmuş, mağdurun bulunabileceği tüm adreslerde canlı arama, iz takip ve kadavra köpeklerinin de katılımıyla 3 farklı zamanda arama işlemi gerçekleştirilmiş, olaya ilişkin 13 ayrı bilirkişi raporu temin edilmiş, 11 şüpheli hakkında iletişimin dinlenmesi tedbiri uygulanmış, 28 şüpheliye ait 20.118 satırdan ibaret HTS kayıtları incelenmiştir. Devam eden soruşturmada şüpheliler hakkındaki iletişimin dinlenmesi tedbiri sırasında bazı şüphelilerin mevcut soruşturma haricinde ayrıca fuhuşa teşvik suçunu işledikleri yönünde şüphe uyandıran deliller elde edilmesi nedeniyle bu şüpheliler hakkında ayrıca fuhuşa teşvik suçundan iletişimin dinlenmesi tedbiriyle birlikte soruşturma işlemlerine devam edilmiştir. Soruşturma işlemleri sonucunda 2 şüpheli hakkında kasten öldürme suçundan, 3 şüpheli hakkında fuhuşa teşvik suçundan, 1 şüpheli hakkında ise kasten öldürme ve fuhuşa teşvik suçlarından gözaltı kararı verilmiştir. Ecrin KURNAZ'ın kaybolması ve ölümü olayının aydınlatılması ve maddi gerçeğin açığa çıkarılması yönünde Cumhuriyet Başsavcılığımzca soruşturma işlemlerinin titizlikle yürütüldüğü hususları kamuoyuna saygıyla duyurulur"
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

İlkadım Belediyesi önünde seçimde iş sözü verilip alınmayanlar eylem yaptı

İlkadım Belediyesi önünde seçimde iş sözü verilip alınmayanlar eylem yaptı