17 Ekim 2021 Pazar

ELMALI DAVASINDA ŞOKE EDEN SAMSUN DETAYI

Elmalı Davasında şoke eden Samsun detayı

Elmalı Davasında Samsun detayı.. Antalya'nın Elmalı ilçesinde yaşanan ve tüm Türkiye'ye şoke eden cinsel istismar davasında dikkat çeken Samsun detayı..

30 Haziran 2021 Çarşamba 00:19 ASAYİŞ

Tüm Türkiye'yi şoka sokan Elmalı Davasında Samsun detayı!


Elmalı Davası olarak gündem olan iğrenç olayda, küçük çocuklara cinsel istismarın Samsun'da başladığı gündeme geldi.

İğrenç olayla ilgili tutulan mahkeme kayıtlarında cinsel istismara maruz kalan küçük çocuğa psikolog aracılığı ile sorular sorulduğu ve bu sorulardan birinde ise "İlk bu olaylar ne zaman başlamış. Samsun'da bu olaylar ilk olarak, Samsun'da ne zaman başlamış koronadan önce mi, sonra mı, kaçıncı sınıfa gidiyormuş, hangi dönemdeymiş" ifadelerinin yer aldığı öğrenildi.ELMALI DAVASI NEDİR
Elmalı Davası olarak bilinen olayda, iki kardeşin anneleri ve üvey babaları tarafından istismar edildiği gündeme geldi.

Olay, geçen yıl Haziran ayında, çocukların babaannesinin Balıkesir'de savcılığa giderek o dönem 6 ve 9 yaşında olan iki torununun cinsel istismara uğradığı iddiasıyla, anneleri Merve A. ve eşi Rahmi A.'dan şikayetçi olmasıyla ortaya çıktı. Savcılık, babaannelerinin yanında olan ana sınıfı öğrencisi G.E.G. ile ağabeyi İ.E.G.'nin, Çocuk İzlem Merkezi'nde ifadesine başvurdu.

G.E.G. İfadesinde, annesi ve üvey babası ile birlikte isimleri F., A. ve M. olan kişilerin kendisine istismarda bulunduğunu anlattı. G.E.G. başından geçen olaylarla ilgili annesi Merve A., üvey babası Rahmi A. ve dayısı S.'den şikayetçi olduğunu söyledi. Olayla ilgili tutuklanan anne ve üvey baba 05.01.2021 tarihinde gerçekleştirilen üçüncü duruşmada tahliye edilirken, tahliye kararına itiraz edildi.
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da tramvayla maça giden basketbolcu milli takıma davet edildi

Samsun'da tramvayla maça giden basketbolcu milli takıma davet edildi