27 Mayıs 2019 Pazartesi

FETÖ'NÜN ASKERİ MAHREM YAPILANMASI ÇÖKERTİLDİ: TUTUKLU SAYISI 23'E YÜKSELDİ

FETÖ'nün askeri mahrem yapılanması çökertildi: Tutuklu sayısı 23'e yükseldi

Samsun'un da aralarında bulunduğu Amasya merkezli olarak 13 ilde FETÖ terör örgütünün askeri mahrem yapılanmasına yönelik yapılan operasyonda gözaltına alınan 11 astsubaydan 5'i tutuklandı, 6'sı adli kontrol şartı ile serbest kaldı.

14 Kasım 2017 Salı 21:05 ASAYİŞ

Samsun'un da aralarında bulunduğu Amasya merkezli FETÖ'nün askeri yapılanmasına yönelik operasyonda tutuklanan astsubay sayısı 23'e yükseldi.


Samsun'un da aralarında bulunduğu FETÖ operasyonunda Merzifon 5. Ana Jet Üs Komutanlığı başta olmak üzere Balıkesir, İzmir, Eskişehir, Konya, Afyonkarahisar, Ankara, İstanbul, Kayseri, Erzurum, Kırıkkale ve Ordu'da düzenlenen FETÖ operasyonunda gözaltına alınan 11 astsubaydan 5i mahkemece tutuklandı.

Amasya merkezli 13 ilde Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik operasyonda gözaltına alınıp emniyetteki işlemleri tamamlanan 11 astsubaydan 5'i tutuklandı, 6'sı adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Merzifon Cumhuriyet Başsavcılığınca, FETÖ/PDY'nin askeri mahrem yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında Merzifon 5. Ana Jet Üs Komutanlığı başta olmak üzere Balıkesir, İzmir, Eskişehir, Konya, Afyonkarahisar, Ankara, İstanbul, Kayseri, Erzurum, Kırıkkale, Samsun ve Ordu'da belirlenen adreslere düzenlenen operasyonlarda gözaltına alınan 11 astsubayın emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Zanlılar Merzifon Devlet Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra adliyeye sevk edildi. 

Mahkemeye çıkarılan zanlılardan 5'i tutuklandı, 6 şüpheli adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. 14 astsubayın emniyetteki işlemleri devam ediyor.

Amasya merkezli 13 ilde belirlenen adreslere düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 51 astsubaydan 26’sı daha önce adliyeye sevk edilmişti. 12’si tutuklanmıştı. 14'ü adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

FETÖ'nün askeri mahrem yapılanmasına operasyon: 51 astsubaydan 22'si tutuklandı

FETÖ'nün askeri mahrem yapılanmasına operasyon: 51 astsubaydan 22'si tutuklandı