21 Ağustos 2019 Çarşamba

FETÖ'NÜN MAHREM ASKERİ YAPILANMASINDA 16 KİŞİ MAHKEMEDE İTİRAFÇI OLDU

FETÖ'nün mahrem askeri yapılanmasında 16 kişi mahkemede itirafçı oldu

Tokat merkezli olarak Samsun'un da aralarında bulunduğu 12 şehirde düzenlenen FETÖ operasyonunda gözaltına alınan 16 kişi itirafçı olarak adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

22 Ekim 2018 Pazartesi 16:45 ASAYİŞ

Tokat merkezli olarak düzenlenen FETÖ'nün mahrem askeri yapılanmasına yönelik operasyonunda Samsun, Adana, Ankara, Erzincan, Eskişehir, İstanbul, Kütahya, Sakarya, Şırnak, Tekirdağ ve Yozgat'ta gözaltına alınan 16 kişi çıkarıldıkları mahkemede etkin pişmanlık yasasından faydalanarak itirafçı oldu.


Tokat merkezli 12 ilde FETÖ/PDY'nin mahrem askeri yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınan 16 kişiden adliyeye sevk edilen 5'i adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında Tokat, Adana, Ankara, Erzincan, Eskişehir, İstanbul, Kütahya, Sakarya, Samsun, Şırnak, Tekirdağ ve Yozgat'ta gözaltına alınan 16 şüpheliden 5'inin jandarmadaki işlemleri tamamlandı.  Sağlık kontrolünün ardından mahkemeye sevk edilen 5 zanlı, adli kontrol şartları uygulanarak serbest bırakıldı. Zanlıların etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanarak itirafçı oldukları öğrenildi. 

Aynı soruşturma kapsamında 11 kişi daha adli kontrol şartı ile serbest bırakılmıştı. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Valisi Osman Kaymak Samsunluları Cumhuriyet Yürüyüşüne davet etti

Samsun Valisi Osman Kaymak Samsunluları Cumhuriyet Yürüyüşüne davet etti