20 Nisan 2019 Cumartesi

FETÖ'NÜN SAMSUN BÖLGE İMAMI MURAT ELMAS YUNANİSTAN BAYRAKLI YATTA YAKALANDI

FETÖ'nün Samsun Bölge İmamı Murat Elmas Yunanistan bayraklı yatta yakalandı

Samsun Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlüğü polisleri, FETÖ'nün Samsun Bölge İmamı Murat Elmas'ı Marmaris'te düzenlenen operasyonda Yunanistan bayraklı yatta sahte kimlikle yakaladı.

09 Nisan 2018 Pazartesi 13:25 ASAYİŞ

FETÖ'nün Samsun Bölge İmamı olarak aranan Fatih kod isimli Murat Elmas, Marmaris'te düzenlenen operasyonda, Yunanistan bayraklı bir yatta kıskıvrak yakalandı.


Samsun Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri, 2015 yılında FETÖ tarafından Samsun, Tokat, Amasya, Çorum ve Sinop'tan sorumlu Samsun bölge imamı olarak atanan ve ByLock içeriklerinden tespit edilen "Fatih" kod adlı Murat Elmas'ın Marmaris'te olduğunu tespit etti. Marmaris'teki birimlerle yapılan irtibat sonucu ekipler yat limanına düzenledikleri operasyonda Yunanistan bayraklı bir yatta Murat Elmas ile yanındaki 5 kişiyi gözaltına aldı. 

FETÖ okullarında din kültürü öğretmeni olarak görev yapan, üzerindeki sahte kimlikle Yunanistan'a kaçmayı planlayan şüphelinin 3 telefonunda ByLock yüklü olduğu tespit edildi.

Yata binerken yakalanan ve üzerinden sahte kimlik çıkan diğer 5 zanlının ise Marmaris'te işlemlerinin devam ettiği öğrenildi.

Murat Elmas'ın FETÖ'nün Samsun bölge yapılanmasındaki en önemli isimlerden biri olduğunu belirten yetkililer, şüphelinin yakalanmasının örgütün bölge yapılanmasının çözülmesindeki önemine işaret etti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da gazi polis Hasan Yıldız 24 yıldır sol bacağında kalan şarapnel parçaları ile yaşıyor

Samsun'da gazi polis Hasan Yıldız 24 yıldır sol bacağında kalan şarapnel parçaları ile yaşıyor