27 Haziran 2019 Perşembe

GİRESUN'DA AKTÜTÜN'DE 15 ASKERİMİZİ ŞEHİT EDEN TERÖRİSTLERDEN BİRİ ÖLDÜRÜLDÜ

Giresun'da Aktütün'de 15 askerimizi şehit eden teröristlerden biri öldürüldü

Giresun'da düzenlenen terör operasyonunda 2008 yılında Aktütün Karakoluna saldıran ve 15 askerimizi şehit eden terörist grubun içinde yer alan Serdar Bekmez isimli terörist öldürüldü.

14 Eylül 2018 Cuma 18:37 ASAYİŞ

Giresun'un  Yağlıdere ilçesi Güllüce köyü kırsalında düzenlenen operasyonda Aktütün Karakoluna yapılan hain saldırıda 15 askerimizi şehit edenlerin arasında yer alan Serdar Bekmez isimli teröristin öldürüldüğü açıklandı.


Terör örgütü PKK'nın Giresun Grup Sorumlusu olan Çiyager kod isimli terörist Serdar Bekmez'in 2008 yılında 15 askerimizin şehit olduğu Aktütün Karakoluna yapılan hain saldırıda aktif rol aldığı belirlendi. Öldürülen terörist Serdar Bekmez'in yanında bulunan ve kaçan iki teröristin yakalanması için bölgede operasyonların sürdüğü bildirildi.

Öte yandan Giresun'da düzenlenen terör operasyonunda öldürülen terörist Serdar Bekmez'in üzerinde silah ve patlayıcı bulundu.

Alınan bilgiye göre,  Giresun'un Yağlıdere ilçesi Güllüce köyünde ölü ele geçirilen teröristin üzerinde bir kalaşnikof, 4 şarjör, 2 el bombası, palaska, bir kilogram A-4 patlayıcı, hafıza kartları, ses kayıt cihazı, bölücü terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın fotoğrafının olduğu kolye ile resminin bulunduğu bez parçası, sağlık ve yaşam malzemeleri ele geçirildi.

Olay yerinde de Güllüce köyündeki iş yerinden çalınan 90 kilogram kuzu eti, 3 kilogram kuzu ciğeri, 3 kilogram ızgaralık işlenmiş et, 2 çelik tencere, pekmez, ekmek, pirinç, bulgur, kuru soğan, domates, salatalık, sünger ve bulaşık teli bulundu.

Teröristlerin, güvenlik güçleriyle çatıştıkları bölgede, çaldıkları etlerin bir kısmını pişirdikleri belirlendi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı'dan flaş Adem Bektaş açıklaması

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı'dan flaş Adem Bektaş açıklaması