16 Temmuz 2019 Salı

HAKKARİ ŞEMDİNLİ'DE SAMSUNLU ASKER ERHAN KARACA ŞEHİT OLDU

Hakkari Şemdinli'de Samsunlu asker Erhan Karaca şehit oldu

Hakkari'nin Şemdinli ilçesi kırsalında çıkan çatışmada 6 asker ile birlikte şehit olan Samsunlu askerin isminin Erhan Karaca olduğu açıklandı. Samsun doğumlu asker Erhan Karaca, Şemdinli de çıkan çatışmada şehit düştü..

02 Kasım 2017 Perşembe 13:05 ASAYİŞ

Hakkari'nin Şemdinli ilçesi kırsalında sabah saatlerinde çıkan çatışmada şehit olan 6 askerden birinin Samsun doğumlu olduğu, şehit olan Samsunlu askerin isminin ise Erhan Karaca olduğu açıklandı...


Hakkari'nin Şemdinli ilçesi kırsalında sabah saatlerinde Türkiye'ye sızmak isteyen PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada 6'sı asker, 2'si güvenlik korucusu şehit olmuştu. 7 teröristin öldürüldüğü çatışmada ise şehit olan 6 asker arasında Samsun doğumlu Erhan Karaca'nın da bulunduğu öğrenildi.

Hakkari'de çıkan çatışmada şehit düşen Samsunlu Erhan Karaca'nın Canik İlçesi Gaziosmanpaşa Mahallesi Avşar Boyu Sokak'ta ikamet ettiği öğrenildi. Şehit Erhan Karaca'nın Samsun'un Çarşamba İlçesi Eğirikum Mahallesi nüfusuna kayıtlı olduğu bildirildi. 

Öte yandan şehit Erhan Karaca'nın Samsun'da bulunan ailesine acı haber verildi. Acı haberi alan ailenin Canik ilçesinde bulunan evine Türk Bayrakları asıldı. Şehit Erhan Karaca'nın (28) şehadet haberini, Canik ilçesi Gaziosmanpaşa Mahallesi Afşarboyu Sokak'ta ikamet eden ailesine Kaymakam İlhan Turgut, İlçe Emniyet Müdürü Salih Öztürk, Sahra Sıhhiye Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığında görevli Piyade Albay İlker Aksoy ve diğer yetkililer verdi. Anne babası 11 yıl önce boşanan ve babası Ayhan Karaca ile yaşayan şehidin 5 yıl önce sözleşmeli er olduğu öğrenildi.

Şehit Erhan Karaca'nın cenazesi annesinin oturduğu İlkadım ilçesi İlyasköy mahallesi Karamürsel Sokakta ki evine getirileceği bildirildi.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsunlu asker Ömür Özsoy, 8 şehidin olduğu Hakkari'de ki çatışmada yaralandı

Samsunlu asker Ömür Özsoy, 8 şehidin olduğu Hakkari'de ki çatışmada yaralandı