19 Nisan 2019 Cuma

İSHAK TAŞÇI, BYLOCK'TAN GÖZALTINA ALINAN PERSONEL İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

İshak Taşçı, ByLock'tan gözaltına alınan personel ile ilgili açıklama yaptı

Samsun'un Atakum İlçe Belediyesi Başkanı İshak Taşçı, belediye personeli Ahmet B.'nin FETÖ soruşturması kapsamında Bylock'tan gözaltına alınması ile ilgili açıklama yaptı.

24 Ekim 2017 Salı 14:47 ASAYİŞ

Samsun'un Atakum İlçe Belediyesinde çalışan Bilgi İşlem Sorumlusu bir  personelin ByLock kullandığı iddiası ile tutuklanması sonrası belediyelede çalışan Ahmet B. isimli bir personel daha ByLock operasyonunda gözaltına alındı.


Atakum Belediyesi Başkanı İshak Taşçı, belediye personeli Ahmet B.'nin gözaltına alınması olayı ile ilgili yaptığı açıklamada, tutuklanan Bilgi İşlem Sorumlusunun ardından personel listesinin incelenmesi için yeniden emniyete başvurduklarına dikkat çekti.

Başkan İshak Taşçı, yaptığı açıklamada "Talebimiz üzerine yapılan derinlemesine inceleme sonucunda, bir belediye çalışanı emniyet güçleri tarafından gözaltına alındı. FETÖ ile mücadelemiz sonuna kadar sürecek” dedi.

FETÖ soruşturması kapsamında sürdürülen operasyonlara sonuna kadar destek verdiklerini söyleyen Başkan Taşçı, “Kim bu hain yapının parçası olduysa, cezasını çekecek. Bu anlamda güvenlik güçlerimiz ile işbirliği halindeyiz. Personel listemizi emniyetimize bildirerek yeniden bir inceleme talep ettik. Bu inceleme sonucu bir belediye çalışanı, güvenlik güçleri tarafından gözaltına alındı” dedi.

Tüm ülkede kararlılıkla sürdürülen FETÖ operasyonlarının sonuna kadar destekçisi olduklarını söyleyen Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, bu kapsamda güvenlik güçleri ile irtibat halinde olduklarını kaydederek, “Ülkemiz için önemli bir iç tehdit olarak gördüğümüz FETÖ ihanet şebekesine karşı tavrımız nettir. Bu anlamda güvenlik güçlerimizle sürekli irtibat halindeyiz. Atakum Belediyesinde görev yapan bir personelin, FETÖ suçlamasıyla gözaltına alınarak cezaevine gönderilmesinin ardından, belediye çalışanlarımızın listesini güvenlik güçlerimize vererek, yeniden bir inceleme yapılmasını talep ettik. Bu incelemeler sonucunda da bir belediye çalışanı, bugün polis tarafından gözaltına alındı. Önümüzdeki 1-2 hafta boyunca, güvenlik güçlerimizden talep ettiğimiz bu kapsamlı incelemeler devam edecek. Yeni tespitler olması halinde de, İl Emniyet Müdürlüğümüze bağlı ekipler, bugün olduğu gibi gereğini yapacak. Büyük bir kararlılık içerisinde sürdürülen operasyonların sonuna kadar destekçisiyiz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bu konudaki dik duruşu, kararlılığı, bizim en büyük güç kaynağımızdır. Hep birlikte, el ele, omuz omuza vererek, ülkemizin en hassas noktalarına dahi sızan bu FETÖ virüsünü temizleyeceğiz” diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da avukat ve emekli öğretmenlere ByLock operasyonu: 16 gözaltı

Samsun'da avukat ve emekli öğretmenlere ByLock operasyonu: 16 gözaltı