21 Eylül 2020 Pazartesi

KARADENİZ'İN 4 İLİNDE PKK'YA EKSİ 15 DERECEDE EŞ ZAMANLI OPERASYON BAŞLATILDI

Karadeniz'in 4 ilinde PKK'ya eksi 15 derecede eş zamanlı operasyon başlatıldı

Karadeniz'de Giresun, Ordu, Trabzon ve Gümüşhane kırsalında PKK kalıntılarına yönelik eksi 15 derecede eş zamanlı operasyon başlatıldı.

14 Ocak 2019 Pazartesi 13:31 ASAYİŞ

Karadeniz'de lider kadrosu etkisiz hale getirilen PKK terör örgütü üyelerine yönelik Giresun, Ordu, Trabzon ve Gümüşhane'ye bağlı 4 ilin kırsalında kış operasyonu başlatıldı.


Giesun, Ordu, Trabzon ve Gümüşhane kırsalında operasyona çıkan jandarma özel harekat timleri eksi 15 derece soğukta PKK terör örgütü üyelerinin son kalıntılarını temizlemek için mücadele ediyor.

Karadeniz'de 4 ilde başlatılan operasyon nedeniyle bölgeye Ankara'dan, jandarmanın en seçkin birliği olan Jandarma Komando Özel Asayiş Komutanlığı (JÖAK) ve Jandarma Özel Operasyon Komutanlığı (JÖPER) ekipleride gönderildi.Karadeniz'de daha önce gerçekleştirilen operasyonlarda PKK'nın sözde 'Karadeniz açılım grubu'nda yer alan 22 teröristin 15'i, düzenlenen operasyonlarda etkisiz hale getirilirken, 3'ü teslim oldu, 4'ü ise yaralı ve sağ ele geçirildi. Bölgedeki son 4 yılda gerçekleştirilen operasyonlarda, takviye gönderilen teröristlerle birlikte öldürülen 16 teröristin 2'sinin, 4 milyon lira ödüllü 'kırmızı kategori'de, 6'sının ise 300 bin lira ödüllü 'gri kategori' ile aranan teröristlerden olduğu belirlendi.YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Canik ilçesi Cumhur İttifakında AK Parti'ye mi MHP'ye mi bırakıldı

Samsun'da Canik ilçesi Cumhur İttifakında AK Parti'ye mi MHP'ye mi bırakıldı