14 Aralık 2019 Cumartesi

PKK'LI KADIN TERÖRİSTLER: ''GÖKYÜZÜNE BAKMAYA KORKAR OLDUK''

PKK'lı kadın teröristler: ''Gökyüzüne bakmaya korkar olduk''

Türk Silahlı Kuvvetleri'nce Irak ve Suriye'nin kuzeyine düzenlenen operasyonların etkileri, yakalanan kadın teröristlerin ifadelerine yansıdı. ''Eskiden ağaç altlarında ve benzeri yerlerde gizlenirdik. Şimdi ise hareket dahi edemiyoruz. Gökyüzüne bakmaya korkar olduk:''

19 Şubat 2019 Salı 17:15 ASAYİŞ

PKK terör örgütüne karşı Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından, Irak ve Suriye'nin kuzeyinde yürütülen harekat tüm hızıyla devam ederken, operasyonlar esnasında sağ olarak yakalanan teröristlerin anlattıkları, örgüt içinde yaşanan huzursuzluğu gün yüzüne çıkardı.

Silahlı kuvvetlere bağlı güvenlik kaynaklarından alınan bilgilere göre, gerek operasyonlar esnasında, gerekse de bölücü terör örgütünden kaçarak güvenlik güçlerine teslim olan kadın teröristlerin verdiği ifadeler, örgütün içine düştüğü çaresizliği gözler önüne serdi.

Irak'ın kuzeyine düzenlenen operasyonlardan birinde sağ olarak ele geçirilen kadın teröristlerden bir tanesi, verdiği ifadesinde, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin gerçekleştirdiği müdahalelerin etkilerinden bahsederek, attıkları her adımın, yaptıkları her hareketin tespit edildiğine değindi.

Bu durumun örgüt yapılanmasına da yansıdığına değinen kadın terörist, ''Eskiden ağaç altlarında ve benzeri yerlerde gizlenebilirdik. Şimdi ise hareket dahi edemiyoruz. Gökyüzüne bakmaya bile korkar olduk.'' dedi.

İçinde bulundukları durumu, terör örgütünün sözde elebaşlarına aktardıklarını, ancak elebaşlarının da mağaradan çıkamadığını anlatan kadın terörist, örgüt içinde yaşanan huzursuzluk, elebaşlarının talimatlarına uymamaya, aykırı hareket etmeye kadar gitti. Karşılığında, gruplar içinde infazlara varan cezalandırmalar ve kavgalar yaşanmaya başladı.'' derken, tüm bunların sonucunda da firar ve çözülmelerin giderek arttığı, kayıtlara geçti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da o siyasetçi görüntülü komplo sonrası görevinden istifa etti iddiası ortaya atıldı

Samsun'da o siyasetçi görüntülü komplo sonrası görevinden istifa etti iddiası ortaya atıldı