25 Haziran 2019 Salı

POLİS AKADEMİSİ SINAV SORULARINI ÇALAN FETÖ ÜYELERİNE SAMSUN DAHİL 24 İLDE OPERASYON

Polis Akademisi sınav sorularını çalan FETÖ üyelerine Samsun dahil 24 ilde operasyon

Ankara merkezli olarak Polis Akademisi sınav sorularını çalan FETÖ üyelerine yönelik yapılan operasyonda Samsun'un da aralarında bulunduğu 24 şehirde 46 kişi için gözaltı kararı çıkartıldı.

30 Mart 2018 Cuma 13:53 ASAYİŞ

Samsun'un da aralarında bulunduğu 24 şehirde Ankara merkezli olarak, 2012 yılı Polis Akademisi Sınav sorularını çalan FETÖ üyelerine yönelik operasyon başlatıldı.


Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamaya göre, 2012'deki Polis Akademisi giriş sınavında Fetullahçı Terör Örgütü üyelerinin yazılı sınav öncesinde sorulara erişerek, örgüt üyelerine verdikleri tespiti üzerine başlatılan soruşturma kapsamında, 46 kişi hakkında daha gözaltı kararı alındı. Savcılığın talimatıyla harekete geçen güvenlik güçleri, şüphelilerin yakalanması için Ankara merkezli 24 ilde operasyon başlattı.

2012'de Polis Akademisi giriş sınavındaki usulsüzlüklere ilişkin soruşturma kapsamında toplam 269 şüphelinin belirlendiği ifade edilen açıklamada, bu son kararla hakkında işlem yapılmayan örgüt üyesi kalmadığı bildirildi.

35 şüpheli hakkında yakalama kararı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının 2011 yılındaki müfettiş yardımcılığı sınavına ilişkin usulsüzlükleri de mercek altına aldı. Başsavcılık tarafından soruları ele geçirerek sınavı kazandıkları tespit edilen 35 şüpheli hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, haklarında gözaltı kararı verilen 35 şüphelinin yakalanması için sabah saatlerinde eş zamanlı operasyon başlattı. 

Ankara, Afyon, Antalya, Bolu, Burdur, Çankırı, Diyarbakır, İstanbul, İzmir, Kocaeli, Konya, Samsun, Sakarya ve Uşak'ta düzenlenen operasyonlarda 13 şüpheli gözaltına alındı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da FETÖ'nün sohbet ablası mahkemeye gülerek gitti

Samsun'da FETÖ'nün sohbet ablası mahkemeye gülerek gitti