24 Haziran 2019 Pazartesi

SAMSUN AÇIKLARINDA PANAMA BANDIRALI GEMİDEN YARDIM SİNYALİ GELDİ HELİKOPTERLER HAVALANDI

Samsun açıklarında Panama bandıralı gemiden yardım sinyali geldi helikopterler havalandı

Samsun'da sabah saatlerinde Karadeniz'in 80 mil açığında Panama bandıralı gemiden yardım sinyali gelmesi üzerine kurtarma helikopterleri bir bir havalandı.

07 Ocak 2019 Pazartesi 13:31 ASAYİŞ

Samsun açıklarında Panama bandıralı bir gemi battı. Karadeniz açıklarında yardım sinyali gönderen Panama bandıralı geminin imdadına Samsun'dan havalanan kurtarma helikopterleri yetişti.


Samsun Valiliği, batan Panama bandıralı gemiden sabah saat 08:10'da yardım sinyali geldiğini açıklayarak, Samsun Sahil Güvenlik Komutanlığının 13 kişinin bulunduğu gemi mürettabatına yardım için seferber olduğu bilgisi verildi. Samsun ve Sinop'tan iki kurtarma gemisinin saat 08.50'de sinyalin alındığı bölgeye hareket ettiği ancak Samsun'dan çıkan geminin hava şartları nedeniyle geri döndüğü bildirilen açıklamada, şunlar kaydedildi:


"Diğeri intikale devam etmektedir. 09.05’te kurtarma helikopteri Çarşamba Havalimanı'ndan kalkış yapmış, saat 09.54'te olay yerinde 3 adet can salı ve içlerinde insanların olduğunu rapor etmiştir. Bahse konu gemide toplam 13 kişilik mürettebat olduğu bilgisine ulaşılmıştır. Kurtarma helikopterimiz 4 kişiyi sağ olarak almış olup Samsun’a intikal etmek üzeredir. Ayrıca bir uçak, 4 helikopter, bir arama kurtarma gemisi, bir römorkör, 2 sahil güvenlik botu da arama ve kurtarma faaliyetlerine devam etmektedir."

Bu arada, Samsun Limanı'ndan, Sahil Güvenlik Komutanlığına ait kurtarma gemisi ile Liman Başkanlığına ait 3 gemi kurtarma römorku olay yerine hareket etti.

Öte yandan batan Panama bandıralı gemide 13 mürettebattan 7'si kurtarıldı 6 kişi ise hayatını kaybetti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Karadeniz açıklarında Panama bandıralı bir gemi battı

Samsun'da Karadeniz açıklarında Panama bandıralı bir gemi battı