25 Haziran 2019 Salı

SAMSUN AYVACIK'TA SİLİNDİR KAZASINDA ÖLEN BELEDİYE İŞÇİSİNİN EHLİYETİ YOKTU İDDİASI

Samsun Ayvacık'ta silindir kazasında ölen belediye işçisinin ehliyeti yoktu iddiası

Samsun'un Ayvacık ilçe Belediyesinde çalışan Osman Gümüştaş, yol yapımı sırasında kullandığı silindirin kaza yapması sonucu hayatını kaybederken, ölen işçinin silindir kullanma ehliyetinin olmadığı iddia edildi.

23 Nisan 2018 Pazartesi 19:42 ASAYİŞ

Samsun'un Avyacık ilçesinde resmi tatil olmasına rağmen yol yapım işinde çalışırken geçirdiği silindir kazası sonucu hayatını kaybeden belediye işçisi Osman Gümüştaş'ın silindir kullanmak için G sınıfı operatör ehliyetinin olmadığı ileri sürüldü.


Samsun'un Avyacık İlçe Belediyesinde Fen İşleri Müdürlüğü Kademe personeli olan Osman Gümüştaş, yol yapımı sırasında geçirdiği silindir kazası sonucu yaşamını yitirdi. Silindirin altında kalarak hayatını kaybeden Osman Gümüştaş'ın evli ve beş çocuk babası olduğu, eşinin ise hamile olduğu öğrenildi. 

Ayvacık Belediyesinde tamirci olarak çalıştığı bildirilen Osman Gümüştaş'ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın resmi tatil olmasına rağmen yol yapım işine görevlendirildiği ileri sürüldü. Yol yapımı sırasında kullandığı silindirin kaza yapması sonucu hayatını kaybeden Osman Gümüştaş'ın G sınıfı silindir operatör ehliyetinin olmadığı iddia edildi.BELEDİYE BAŞKANI BÜYÜK ÜZÜNTÜ YAŞADI
Yaşanan kaza sonrası olay yerine gelen Ayvacık Belediye Başkanı Mustafa Belur'da Osman Gümüştaş'ın kazada hayatını kaybetmesi nedeni ile büyük üzüntü yaşadı. 

Öte yandan Ayvacık Belediyesinde yaklaşık 10 yıl kadar önce de bir işçinin yine ehliyetsiz bir şekilde grayder kullanırken geçirdiği kazada hayatını kaybettiği gündeme geldi. 
SamsunKentHaber

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Recep bulur

24 Nisan 2018 Salı 20:38

Ehliyetsizde olsa calisma emrini veren kim,neden yolladilar..yazik

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

ABD'nin Türkiye sınırına inşa ettiği hava üssüne Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonundan tepki

ABD'nin Türkiye sınırına inşa ettiği hava üssüne Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonundan tepki