19 Nisan 2019 Cuma

SAMSUN BAFRA'DA YAŞLI ADAMI DÖVDÜKTEN SONRA SERBEST KALAN O CANİ İÇİN YAKALAMA KARARI ÇIKTI

Samsun Bafra'da yaşlı adamı dövdükten sonra serbest kalan o cani için yakalama kararı çıktı

Samsun'un Bafra ilçesinde üzerine su sıçrattıkları Sebahattin Yılmaz isimli yaşlı adamı arabadan inerek öldüresiye dövdükten sonra serbest bırakılan o cani için yeniden yakalama kararı çıktı.

01 Ağustos 2018 Çarşamba 13:52 ASAYİŞ

Samsun-Bafra Cumhuriyet Başsavcılığı, Bafra ilçesinde 72 yaşındaki Sebahattin Yılmaz isimli yaşlı adamı öldüresiye dövdükten sonra serbest bırakılan o cani ile ilgili yaptığı açıklamada, olaya karışan şahıslar hakkında yeniden yakalama kararı alındığını duyurdu.


Samsun'un Bafra ilçesinde üzerine su sıçratılmasına kızan yaşlı adamı öldüresiye döven şahıs ile ilgili Bafra Cumhuriyet Başsavcılığı açıklama yaptı.

Bafra Cumhuriyet Başsavcılığından olayla ilgili yapılan yazılı açıklamada, 31 Temmuz 2018 tarihinde ulusal basında yer alan "72 yaşındaki adam öldüresiye dövüldü" başlıklı habere ilişkin olarak kamuoyunu doğru bilgilendirmek amacıyla açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulduğu belirtildi.

Haberde adı geçen 1948 doğumlu mağdur S.Y'nin, 24 Temmuz'da meçhul şüpheliler tarafından yaralandığı aktarılan açıklamada, "Aynı gün Bafra ilçesinde bulunan özel bir hastaneye kendi imkanlarıyla gelerek tedavisini yaptırdığı sırada adli olarak bilgi sahibi olunarak soruşturma başlatılmış, nöbetçi cumhuriyet savcısı tarafından meçhul şüphelilerin çevredeki kamera kayıtlarından tespitlerinin yapılması talimatı verilmiştir. Haber içeriğinde bulunan kamera kayıtlarından yaralama suçunu gerçekleştiren C.Y. ve Ç.Y.D. kimlikleri tespit edilerek kolluk tarafından ifadelerinin alınmasının ardından serbest bırakılmışlardır." ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Soruşturma dosyasının Cumhuriyet Başsavcılığımızca 30 Temmuz 2018 tarihinde tevzi edilmesi ve kamera görüntülerinin çözümünün yapılması sonucunda olay daha ayrıntılı değerlendirilerek şüphelilerin "beden ve ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan kişiye yönelik kasten yaralama" suçundan yeniden yakalanarak gözaltına alınmaları talimatı verilmiş olup, adli kolluk görevlileri tarafından şüphelilerin yakalanma çalışması devam etmektedir. Olaya ilişkin yeni bir gelişme olduğunda kamuoyu bilgilendirilecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'un 2018 Haziran ayı ihracat ve ithalat rakamları açıklandı

Samsun'un 2018 Haziran ayı ihracat ve ithalat rakamları açıklandı