09 Mayıs 2021 Pazar

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR MECLİSİNDE BOĞAZ SIKILMASI OLAYI İLE İLGİLİ MAHKEME KARARINI VERDİ

Samsun Büyükşehir Meclisinde boğaz sıkılması olayı ile ilgili mahkeme kararını verdi

Samsun Büyükşehir Meclisinde su zammı protestosu sırasında bir göstericinin boğazının sıkılması olayı ile ilgili mahkeme kararını verdi.

31 Ekim 2019 Perşembe 00:48 ASAYİŞ

Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclis toplantısı sırasında yapılan su zammı protestosu esnasında bir göstericinin meclis üyesi tarafından boğazının sıkılması olayı ile ilgili mahkeme 'Kovuşturmaya gerek yoktur' kararı verdi.


Samsun Büyükşehir Belediyesi, 31 Mart seçimlerinden önce su fiyatlarını  yüzde 15 indirim yapmış, seçimlerin ardından ise suya önce yüzde 25 ardından da TEFE-TÜFE oranında otomatik zam kararı almış, sayaç ücretlerine de yüzde 150 zam yapmıştı. Zam kararının alındığı toplantıda vatandaşlar, protesto gösterisinde bulunmuştu. 

Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclis toplantısı sırasında yaşanan protesto sırasında salonda görevli zabıta ve AK Partili Meclis Üyesi Recep Kemal Certel ile diğer meclis üyelerinin müdahalesi ile su zammına tepki gösteren vatandaşlar arasında arbede çıkmıştı. Bu arbede esnasında ise AK Partili Meclis üyesi Kemal Certel bir zamma tepki gösteren bir protestocunun boğazını sıkmış o anlar ise fotoğraf karelerine yansımıştı.

Meclis salonunda yaşanan bu olay sonrası göstericiler, zabıta ve AK Partili  meclis üyelerinden şikayetçi olurken, meclis üyeleri de protestocular hakkında da toplantı ve gösteri yürüyüşleri yasasına muhalefet ve darp suçlamasıyla şikayetçi oldu.

Hedef Halk Gazetesinden Alper Cabbar'ın haberine göre Samsun Cumhuriyet Savcılığı 26 Ekim’de verdiği kararla hem vatandaşlar, hem de zabıta ve meclis üyeleri hakkında kovuşturmaya yer olmadığına hükmetti. Savcılık, darp izine rastlanmadığı, vatandaşların suç unsuru olabilecek bir slogan atmadığı tespitine kararında yer verdi. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Hakan erdal

31 Ekim 2019 Perşembe 22:56

Bu harami yi sokakda görürsek girtlagini sıkmak hakkımız ozaman hemi, eyi eyi çok eyi

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Bem-Bir-Sen'den belediyelerde baskı ve yıldırma politikası uygulanıyor iddiası

Samsun Bem-Bir-Sen'den belediyelerde baskı ve yıldırma politikası uygulanıyor iddiası