19 Nisan 2019 Cuma

SAMSUN CANİK BAŞARI ÜNİVERSİTESİ'NİN FETÖ DAVASINDA FLAŞ GELİŞME

Samsun Canik Başarı Üniversitesi'nin FETÖ davasında flaş gelişme

Samsun'da KHK ile kapatılan Canik Başarı Üniversitesi'nin FETÖ davasında yargılanan eski rektör Yunus Bekdemir ile işadamı Ersin Yılmaz'ın da aralarında bulunduğu 10 tutuklu 46 kişi hakim karşısına çıktı.

22 Aralık 2017 Cuma 22:26 ASAYİŞ

Samsun'da Canik Başarı Üniversitesi'nin FETÖ davasında yargılanan eski rektör Yunus Bekdemir, işadamı Ersin Yılmaz, Abdulvahap Özer, Cabir Ergüven, Ersin Yılmaz, Ferhat Akar, Hüseyin Avni Boyraz, Levent Ay, Murat Özben, Murat Yücel ve Salim Aydın hakim karşısına çıktı.


Samsun'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında KHK ile kapatılan Canik Başarı Üniversitesinin bağlı olduğu Başarı Eğitim, Kültür ve Sağlık Vakfının mütevelli heyeti üyelerinin de aralarında bulunduğu 10'u tutuklu 46 sanığın yargılandığı davanın duruşması görüldü.

Samsun 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, "Silahlı terör örgütüne üye olma, suç işlemek amacıyla örgüt kurma, suçu ve suçluyu övme, Terörizmin Finansmanının Önlenmesi Hakkındaki Kanun'a muhalefet" suçlarından tutuklu yargılanan, üniversitenin eski rektörü Prof. Dr. Yunus Bekdemir, Abdulvahap Özer, Cabir Ergüven, Ersin Yılmaz, Ferhat Akar, Hüseyin Avni Boyraz, Levent Ay, Murat Özben, Murat Yücel ve Salim Aydın ile bazı tutuksuz sanıklar katıldı. Duruşmada, tanık beyanları alındı.

Tanık ifadelerini reddeden sanıklar, haklarındaki suçlamaları kabul etmedi.

Mahkeme heyeti, tutuklu sanık Abdulvahap Özer'in etkin pişmanlık hükümleri kapsamında tahliyesine, diğer tutuklu sanıkların ise mevcut hallerinin devamına hükmetti.

Bir sonraki duruşma 9 Şubat'ta görülecek.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Bafra'da kırmızı ışıkta korkunç kaza: 1 kişi öldü 2 yaralı

Samsun Bafra'da kırmızı ışıkta korkunç kaza: 1 kişi öldü 2 yaralı