29 Ekim 2020 Perşembe

SAMSUN ÇARŞAMBA CUMHURİYET BAŞSAVCISI BÜLBÜL: FETÖ İLE ETKİN MÜCADELE SÜRECEK

Samsun Çarşamba Cumhuriyet Başsavcısı Bülbül: FETÖ ile etkin mücadele sürecek

Samsun'un Çarşamba ilçesinde 2017 yılında toplam bin 167 kişi ile ilgili FETÖ soruşturması dosyası açıldığını söyleyen Cumhuriyet Başsavcısı Gültekin Bülbül, "FETÖ ile mücadele etkin ve kararlı bir şekilde sürecek" dedi.

24 Ocak 2018 Çarşamba 16:38 ASAYİŞ

Samsun'un Çarşamba ilçesi Cumhuriyet Başsavcısı Gültekin Bülbül, 2017 yılında FETÖ ile yapılan mücadele kapsamında ilçede açılan soruşturma sayısı ile ilgili bilgiler verdi. 


Samsun'un Çarşamba ilçesinde 2017 yılında toplam bin 167 kişi ile ilgili  FETÖ soruşturması dosyası açıldığını söyleyen Cumhuriyet Başsavcısı Gültekin Bülbül, "FETÖ ile mücadele etkin ve kararlı bir şekilde sürecek" dedi.

Çarşamba ilçesinde FETÖ soruşturmaları kapsamında 756 soruşturma dosyası üzerinden bin 167 kişi hakkında soruşturma başlatıldığını açıklayan Çarşamba Cumhuriyet Başsavcısı Gültekin Bülbül, "Çarşamba ilçesinde hakkında FETÖ'den soruşturma başlatılan bin 167 kişiden 104 tutuklanırken, 150 şüpheli hakkında adli kontrol tedbirine başvuruldu, yaklaşık 650 şüphelinin ise soruşturma işlemleri tamamlandı. Çarşamba Cumhuriyet Başsavcılığı olarak 2018 yılında mevcut FETÖ soruşturmalarının tamamını neticelendirmeyi planlıyoruz." diye konuştu.

Başsavcı Bülbül, ayrıca Çarşamba, Ayvacık ve Salıpazarı ilçelerinde uyuşturucu ile mücadele çalışmaları kapsamında toplam 7 bin 712 soruşturma dosyası açıldığını bu çalışmalar neticesinde ise  yaklaşık yüz kilo çeşitli uyuşturucu madde ve bin 773 uyuşturucu hap ele geçirildiğini belirtti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da kural tanımaz araç ve motosiklet sürücüleri tepki çekiyor

Samsun'da kural tanımaz araç ve motosiklet sürücüleri tepki çekiyor