24 Ağustos 2019 Cumartesi

SAMSUN ÇARŞAMBA'DA KREŞTE OYUN HAVASI EŞLİĞİNDE UYGULANAN ŞİDDETİN GÖRÜNTÜLERİ

Samsun Çarşamba'da kreşte oyun havası eşliğinde uygulanan şiddetin görüntüleri

Samsun'un Çarşamba ilçesinde bulunan Minik Kalpler isimli kreşte çocuklara oyun havası eşliğinde terlik ve tekmelerle uygulanan şiddetin görüntüleri ortaya çıktı.

24 Şubat 2018 Cumartesi 01:22 ASAYİŞ

Samsun'un Çarşamba ilçesine Minik Kalpler isimli kreşte gündeme gelen şiddet olayının yayınlanan güvenlik kamerası görüntülerinde en büyüğü 6 yaşında en küçüğü ise daha 20 aylık olan çocukların kreş müdürü ve 3 öğretmen tarafından şiddete maruz kaldıkları ortaya çıktı.

 

Samsun'un Çarşamba İlçesinde özel bir kreşte iki çalışanın tutuklanması sonrası, kreşte kalan çocukların terlik ve tekme ile şiddete maruz kaldıklarını gösteren güvenik kamerası görüntüleri yayınlandı.

Çarşamba ilçesinde kreşte bulunan 35 öğrenciden bazılarının öğretmenleri tarafından şiddete maruz kalması saniye saniye kameralara yansıdı. Şiddet gören bir çocuğun annesine 'öğretmen bizi dövüyor' demesinin ardından aile polise şikayette bulundu. Açılan soruşturma kapsamında kreşe ait güvenlik kameraları incelendi. Polisler 544 saatlik güvenlik kamerası kayıtlarını inceleyerek 4-6 yaşları arasında olan küçük çocuklara kreşte şiddet uyguladığını tespit eden ekipler, 4 öğretmeni gözaltına aldı. Gözaltına alınan öğretmenlerden 2'si tutuklanarak cezaevine gönderilirken 2'si adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. Şiddet görüntülerinin ortaya çıktığı kreş ise ruhsatsız olduğu için süresiz olarak kapatıldı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da FETÖ'den gözaltına alınan annenin çocuklarına emme izni verilmedi iddiasına açıklama

Samsun'da FETÖ'den gözaltına alınan annenin çocuklarına emme izni verilmedi iddiasına açıklama