27 Mayıs 2019 Pazartesi

SAMSUN ÇARŞAMBA'DA ŞEYTANİ PLAN İLE BİR KİŞİDEN TEHDİTLE PARA İSTEYEN 6 KİŞİDEN 4'Ü TUTUKLANDI

Samsun Çarşamba'da şeytani plan ile bir kişiden tehditle para isteyen 6 kişiden 4'ü tutuklandı

Samsun'un Çarşamba ilçesinde bir kişi şeytani bir plan ile tehdit ederek 100 bin lira para isteyen 6 kişiden 4'ü tutuklandı.

29 Kasım 2018 Perşembe 21:30 ASAYİŞ

Samsun'un Çarşamba ilçesinde dolandırıcılar gözlerine kestirdikleri bir kişiyi akıl almaz bir plan ile dolandırmaya kalkıştı. 


Samsun'un Çarşamba ilçesinde yaşanan  şok edici dolandırıcılık olayında, Yüksel K. isimli 51 yaşındaki adam, kendisini Hakan K. ve Sinan K. isimli kişilerin tanıştırdığı Filiz K'nın evine gitti.  

Burada evde yalnız olan Filiz K. evine gelen Yüksel K'yı içeriye aldı. Bir süre sonra ise kendilerini Filiz K.'nın kocası ve ağabeyi olarak tanıtan Hakan K. ile Sinan K ve Yalçın Y. evi basarak Filiz K'yı bir odaya soktu. Fİliz K. götürüldüğü oda da çığlıklar atarken, odaya gelen Yüksel K. kadını kanlar içinde gördü. Bu sırada ise Hakan K. ile Sinan K ve Yalçın Y. tarafından "Seni de öldürürüz kurtulmak istiyorsan 100 bin lira vereceksin" diyerek Yüksel K'yı tehdit etti.

Korkudan evden çıkan Yüksel K. bir süre sonra buluştuğu Hakan K. ile Sinan K ve Yalçın Y. isimli şahıslara bankadan çektiği 95 bin lira parayı teslim etti. Şahıslar parayı alıp gözden kaybolurken, Yüksel K. polise başvurarak şikayetçi oldu. Samsun Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Bürosu polisleri tarafından yürütülen soruşturma kapsamında Yüksel K'yı tehdit edip parasının alınması olayı ile ilgili 6 kişi gözaltına alındı.

Yapılan soruşturmada Çarşamba ilçesinde Yüksel K'nın evine gitti Filiz K'nın'da dolandırıcılık olayı ile ilgili olduğu ortaya çıktı. Yüksel K'nın kanlar içinde gördüğü Filiz K'ya kırmızı boya ile kan içinde kalmış görüntüsünün verildiği belirlendi. Olayla ilgili gözaltına alınan  Hakan K, Filiz K, Sinan K. ve Yalçın Y, sevk edildikleri adliyede çıkarıldıkları nöbetçi sulh ceza hakimliği tarafından nitelikli dolandırıcılık suçundan tutuklandı, Ömer K. ve Akın A. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

AK Parti Samsun Büyükşehir adayı Mustafa Demir'e Ankara yolunda coşkulu karşılama

AK Parti Samsun Büyükşehir adayı Mustafa Demir'e Ankara yolunda coşkulu karşılama