15 Haziran 2019 Cumartesi

SAMSUN ÇARŞAMBA'DA YAŞANAN SİLAHLI ÇATIŞMA OLAYINDA TURAN TEKCAN İLE İLGİLİ FLAŞ KARAR

Samsun Çarşamba'da yaşanan silahlı çatışma olayında Turan Tekcan ile ilgili flaş karar

Samsun'un Çarşamba ilçesinde çıkan silahlı çatışmada ölen Göktuğbey Tekcan ve Alptuğbey Tekcan'ın hakim karşısına çıkan tutuklu babası Turan Tekcan ile ilgili mahkeme tutuksuz yargılanmak üzere tahliye kararı verdi.

28 Aralık 2017 Perşembe 21:49 ASAYİŞ

Samsun'un Çarşamba ilçesinde Temmuz ayında çıkan silahlı çatışmada ölen Göktuğbey Tekcan ve Alptuğbey Tekcan'ın olayla ilgili tutuklu bulunan babası Turan Tekcan ile ilgili mahkemeden flaş karar çıktı.


Samsun'un Çarşamba ilçesinde, 2'si kardeş 3 kişinin öldüğü, 1 kişinin yaralandığı silahlı kavgaya karıştıkları iddiasıyla yargılanan 3 sanık, ilk kez hakim karşısına çıktı.

Çarşamba Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya "kasten öldürme", "kasten öldürmeye teşebbüs" ve "mala zarar verme" suçlarından tutuklu yargılanan Mustafa Salih Semercioğlu, Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla bağlandı.

"Kasten öldürmeye teşebbüs", "kasten yaralama" ve "mala zarar verme" iddiasıyla tutuklu yargılanan Turan Tekcan ile "kasten yaralama" suçundan tutuksuz yargılanan oğlu Ömer Can Tekcan ise duruşmada hazır bulundu.

Savunmalarının ardından mahkeme heyeti, sanıklardan Turan Tekcan'ın tutuksuz yargılanmak üzere tahliyesine karar vererek, duruşmayı erteledi.

Samsun'un Çarşamba ilçesinde 22 Temmuz'da aralarında husumet bulunan iki grup arasında çıkan silahlı kavgada 3 kişi ölmüş, 1 kişi yaralanmıştı. 

Olaya ilişkin gözaltına alınan 5 kişiden Mustafa Salih Semercioğlu, Turan Tekcan ve oğlu Ömer Can Tekcan tutuklanmış, diğer 2 kişi serbest bırakılmıştı. Ömer Can Tekcan da daha sonra tahliye edilmişti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

CHP Samsun İl Başkanlığına eski vekil Suat Binici aday olacak

CHP Samsun İl Başkanlığına eski vekil Suat Binici aday olacak