27 Haziran 2019 Perşembe

SAMSUN CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI HASTANEDE DOKTORA YAPILAN SALDIRI OLAYI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı hastanede doktora yapılan saldırı olayı ile ilgili açıklama yaptı

Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı, Atakum ilçesinde özel bir hastanede doktor ve güvenlik görevlilerine yapılan saldırı olayı ile ilgili yaptığı açıklamada olayın nitelikli saldırı olduğuna dikkati çekti.

19 Haziran 2018 Salı 23:04 ASAYİŞ

Samsun'un Atakum ilçesinde Ramazan Bayramında, özel bir hastanede doktor ve güvenlik görevlilerine yapılan saldırı olayı ile ilgili Samsun Cumhuriyet Başsavcılığından açıklama geldi.


Samsun'un Atakum ilçesinde bulunan özel bir hastanenin acil servisinde yaşanan saldırı olayında, doktora uçan tekme atılırken, hastanenin güvenlik görevlileri ise saldırganlar tarafından tekme ve yumruklarla darp edilmişti. Yaşanan saldırı olayı Samsun ve ülke genelinde tepkilere neden olurken, doktor ve hastanenin güvenlik görevlilerine saldıran şahıslardan 3'ü çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanmıştı.

Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı ise doktor ve güvenlik görevlilerinin darp edilmesi olayı ile ilgili bir açıklama yaptı. Samsun Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada, olayın nitelikli bir saldırı olduğuna dikkat çekildi.

Samsun Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan yazılı açıklamada,  yazılı ve görsel basında, Samsun'daki özel bir hastanede görevli sağlık çalışanlarına yönelik saldırı ile ilgili çıkan haberler hakkında kamuoyunu doğru bilgilendirmek amacıyla açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulduğu belirtildi.

Samsun'un Atakum ilçesinde 16 Haziran 2018 tarihinde bir gece kulübünde başlayıp özel hastanenin acil servisinde devam eden kavgayla ilgili olarak polis tarafından günün nöbetçi Cumhuriyet Savcısına anında bilgi verildiği aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"İlk etapta delillerin tam olarak toplanmamış olmasından kaynaklanan değerlendirme hatası nedeniyle, nöbetçi Cumhuriyet Savcısı tarafından, şüphelilerin ifadeleri alınarak serbest bırakılmaları konusunda kolluğa talimat verilmiştir. Olayın sosyal medyaya yansıması üzerine, deliller hızlıca toplanmış ve yapılan değerlendirme sonucunda, olayın nitelikli bir saldırı olduğu anlaşılmıştır. Bunun üzerine derhal şüphelilerin gözaltına alınıp, mevcuttu şekilde Cumhuriyet Başsavcılığımızda hazır edilmeleri amacıyla Atakum İlçe Emniyet Müdürüne ve diğer kolluk görevlilerine Samsun Cumhuriyet Başsavcısı tarafından bizzat talimat verilmiştir. Adliyede hazır edilen şüphelilerin 3'ü de Görevi Yaptırmamak İçin Direnme ve Neticesi Sebebiyle Ağırlaştırılmış Kasten Yaralama suçlarından tutuklanmışlardır."

Suçun işlenmesinden soruşturmanın tamamlanması sürecine kadar yapılacak bütün adli işlemlerde tek yetkili mercilerin Cumhuriyet Başsavcılıkları ve Sulh Ceza Hakimlikleri olduğu bildirilen açıklamada, "Bunun dışında soruşturmada hiçbir kurum, kişi veya organın tasarruf yetkisi bulunmamaktadır. Bahse konu soruşturma da bu ilkeler doğrultusunda yürütülmektedir. Değerlendirmeler gerçeği yansıtmamaktadır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur." ifadeleri kullanıldı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Devlet Bahçeli Samsun mitinginde Millet İttifakını eleştirdi! Bunlardan adam olmaz

Devlet Bahçeli Samsun mitinginde Millet İttifakını eleştirdi! Bunlardan adam olmaz