19 Nisan 2019 Cuma

SAMSUN CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI O SALDIRGANLARIN TAHLİYE EDİLMESİ KARARINA İTİRAZ ETTİ

Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı o saldırganların tahliye edilmesi kararına itiraz etti

Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı, özel bir hastanede doktora uçan tekme atıp güvenlik görevlisini de darp eden saldırganların mahkeme tarafından tahliye edilmeleri ile ilgili karara itiraz edildiğini açıkladı.

26 Eylül 2018 Çarşamba 15:40 ASAYİŞ

Samsun'un Atakum ilçesinde özel bir hastanede doktora uçan tekme atıp, güvenlik görevlisini de darp eden tutuklu saldırganların tahliye edilmeleri ile ilgili karara Samsun Cumhuriyet Başsavcılığından itiraz geldi.


Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı, özel bir hastanede uçan tekme atıp, güvenlik görevlisini de darp eden tutuklu saldırganların mahkeme tarafından tahliye edilmesi kararı ile ilgili açıklama yaptı.

Samsun'un Atakum ilçesindeki özel hastanede görevli doktor Abdül Fettah Noor ve güvenlik görevlisi Taner Yıldırım'ı darbettikleri iddiasıyla tutuklanan Berkant S, Gürkan S. ve Süleyman Sait K'nin avukatlarının yaptıkları tahliye talebi, mahkeme heyeti tarafından kabul edildi.

Tahliye kararının ardından Gürkan S. ve Süleyman Sait K, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Başka bir suçtan dolayı da tutuklu olan Berkant S. ise tahliye edilmedi.

Öte yandan Samsun Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan yazılı açıklamada, bazı basın yayın organlarında çıkan "Doktora uçan tekme attı, serbest kaldı" başlıklı haberle ilgili kamuoyunu doğru bilgilendirmek amacıyla açıklama yapılmasına ihtiyaç duyulduğu belirtildi.

Ramazan Bayramı'nın birinci günü özel bir hastanede görevli sağlık çalışanlarına yönelik saldırı olayını gerçekleştiren şüpheliler Gürkan S, Berkant S. ve Süleyman Sait K. hakkında "Görevi yaptırmamak için direnme ve nitelikli yaralama" suçlarından başsavcılığın talebi üzerine 18 Haziran'da tutuklama kararı verildiği aktarılan açıklamada, şunlar belirtildi:

"Şüpheli ve vekilleri aracılığı ile birçok kez tutukluluğun kaldırılmasına yönelik talepte bulunulmuş, nöbetçi mahkeme tarafından her defasında talepler reddedilmiştir. En son tutukluluğun tekrar gözden geçirilmesi için yapılan itiraz incelemesinde şüpheliler Gürkan S. ve Süleyman Sait K, nöbetçi Samsun 1. Sulh Ceza Hakimliğince serbest bırakılmış, diğer şüpheli Berkant S, kesinleşmiş 7 yıl 1 ay hapis cezası bulunması nedeniyle cezaevinde tutulmaya devam edilmektedir. Dosya, gözden geçirme incelemesi sonrasında Başsavcılığımıza yeni gönderilmiş olup, tahliye kararlarına itiraz edilmiştir.".

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da bu kamu yatırımları tasarruf tedbirleri kapsamında durduruldu

Samsun'da bu kamu yatırımları tasarruf tedbirleri kapsamında durduruldu