26 Haziran 2019 Çarşamba

SAMSUN CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI TALİMAT VERDİ ARANAN 7 KİŞİ YAKALANDI

Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı talimat verdi aranan 7 kişi yakalandı

Samsun Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ile yapılan eş zamanlı operasyonda adam öldürme suçundan 19 yıl 7 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan hükümlü ile birlikte yaralama ve hırsızlık suçları ile ilgili gözaltına alınan 7 kişiden iki kişi tutuklandı.

04 Nisan 2018 Çarşamba 18:16 ASAYİŞ

Samsun'da aranan şahıslara yönelik Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ile yapılan operasyonda, adam öldürme, gasp, çoçuk istismarı, yağma gibi suçlardan aranan 7 kişi yakalanarak gözaltına alındı.


Samsun'da aranan şahıslara yönelik yapılan eş zamanlı operasyonda aralarında kasten öldürme suçundan 19 yıl 7 ay 15 gün kesinleşmiş cezası bulunan bir hükümlünün de aralarında bulunduğu 7 kişi polisler tarafından yakalandı.

Samsun İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Aranan Şahıslar Bürosu ekipleri, Emniyet Genel Müdürlüğünün koordinesinde ülke genelinde mala karşı işlenen suçlar başta olmak üzere adam öldürme, gasp, yağma gibi suçlardan aranan kişilerin yakalanması için çalışma başlattı. Samsun Cumhuriyet Başsavcılığından alınan karar doğrultusunda kent genelinde eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Samsun'da belirlenen adreslerde arama yapan ekipler, kasten öldürme suçundan 19 yıl 7 ay 15 gün kesinleşmiş cezası bulunan hükümlü Gençosman U. (21) ile yaralama suçundan 7 yıl 6 ay kesinleşmiş hapis cezasına hükmedilen Tuncay Acar (23), hırsızlık suçundan 4 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırılan Yıldıray Akcagöz (44) ile hükümlü veya tutuklunun kaçması, çocuğun nitelikli cinsel istismarı, hırsızlık ve yaralama suçlarından ifadeleri bulunan Tanju A, Yusuf K, Onur Ç. ve Cihan H. yakalandı. Gözaltına alınan sanıklar, adliyeye sevk edildi. Savcılıktaki ifadelerinin ardından mahkemeye çıkarılan Gençosman Uzuntaş, Tuncay Acar ve Yıldıray Akçagöz, tutuklandı.

Diğer kişiler ise ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Çarşamba Şeker Fabrikası önünde CHP'liler özelleştirme karşıtı miting yaptı

Samsun Çarşamba Şeker Fabrikası önünde CHP'liler özelleştirme karşıtı miting yaptı