16 Temmuz 2019 Salı

SAMSUN DAHİL 15 ŞEHİRDE FETÖ OPERASYONU: 46 ASKERİ PERSONEL GÖZALTINA ALINDI

Samsun dahil 15 şehirde FETÖ operasyonu: 46 askeri personel gözaltına alındı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında Samsun'un da aralarında bulunduğu 15 şehirde Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde 46 kişi gözaltına alınırken, 72 albay hakkında da gözaltı kararı çıktı.

14 Mayıs 2018 Pazartesi 11:42 ASAYİŞ

Samsun'un da aralarında bulunduğu 15 şehirde Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında terör örgütününü mahrem imamları ile kontörlü telefonlarla iletişim kuran 46 askeri personel gözaltına alındı. 


Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamaya göre, yürütülen soruşturma kapsamında, Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesindeki bazı asker şahısların, FETÖ'nün "mahrem imamları" ile örgüt mensubu askerler arasında iletişim yöntemi olarak kullandığı kontörlü telefonlar ile ankesörlü, büfe telefonlarından periyodik ve ardışık arama sistemiyle haberleştikleri ve FETÖ terör örgütüyle irtibatları tespit edildi.

Bu şekilde irtibatları tespit edilen muvazzaf 25 albay ve haklarında bu soruşturma nedeniyle kısa süre önce idari işlem yapılan 47 albay olmak üzere toplam 72 albay hakkında bugünden itibaren gözaltı kararı verildi.

15 ilde operasyon
Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünce Ankara merkezli İstanbul, İzmir, Bursa, Diyarbakır, Edirne, Kahramanmaraş, Kırklareli, Konya, Malatya, Samsun, Şanlıurfa, Şırnak, Tekirdağ ve Çanakkale'de devam eden operasyonda 46 şüphelinin gözaltına alındığı, diğer şüphelilerin yakalanması için çalışmaların sürdürüldüğü belirtildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan: Samsun Karadeniz'in cenneti

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan: Samsun Karadeniz'in cenneti