27 Haziran 2019 Perşembe

SAMSUN DOĞUMLU ER SEDAT MEKAN ŞIRNAK'TA ŞEHİT OLDU

Samsun doğumlu Er Sedat Mekan Şırnak'ta şehit oldu

Samsun Terme doğumlu bir aylık er Sedat Mekan Şırnak'ın Uludere ilçesindeki Kurt Dağı üs bölgesine, terör örgütü PKK mensuplarınca düzenlenen kalleş saldırıda şehit oldu.

29 Nisan 2018 Pazar 23:31 ASAYİŞ

Samsu'un Terme ilçesi doğumlu bir aylık er Sedat Mekan Şırnak'ın Uludere ilçesindeki Kurt Dağı üs bölgesine, terör örgütü PKK mensuplarınca düzenlenen silahlı saldırıda şehit oldu. Samsunlu şehit asker Sedat Mekan'ın acı haberi İstanbul'da bulunan ailesine ulaştı.


Samsun Terme doğumlu er Sedat Mekan, Şırnak Uludere'de terör örgütü PKK mensuplarının üs bölgesine düzenlediği saldırıda şehit oldu. Bir aylık er olan Samsunlu şehit er Sedat Mekan'ın İstanbul Bahçelievler, Çabonçeşme Mahallesi'nde bulunan baba evine acı haber ulaştı. Haberi alan yakınları şehidin adresine geldi. Sokağa belediye tarafından taziye çadırı kurulurken, şehit evine Türk bayrağı asıldı.Türk Silahlı Kuvvetleri'nden (TSK) yapılan yazılı açıklamada, "29 Nisan 2018 tarihinde Şırnak/Uludere Kurt Dağı Üs Bölgesinde bulunan unsurlarımıza, bölücü terör örgütü mensupları tarafından gerçekleştirilen silahlı saldırı sonucunda bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, şehidimizin kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır dileriz" denildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Mustafa Uzun AK Parti'den Samsun Milletvekili aday adayı oldu

Mustafa Uzun AK Parti'den Samsun Milletvekili aday adayı oldu