16 Temmuz 2019 Salı

SAMSUN ESKİ EMNİYET MÜDÜRÜ HULUSİ ÇELİK FETÖ'DEN GÖZALTINA ALINDI

Samsun Eski Emniyet Müdürü Hulusi Çelik FETÖ'den gözaltına alındı

Samsun eski Emniyet Müdürü Hulusi Çelik, FETÖ'nün emniyet yapılanmasına yönelik yapılan operasyonda İstanbul'da gözaltına alındı.

03 Mayıs 2018 Perşembe 15:10 ASAYİŞ

Samsun eski Emniyet Müdürü Hulusi Çelik'in ismi FETÖ'nün kırmızı listesinde yer alan isimler arasında yer aldığı ortaya çıktı. Samsun Eski Emniyet Müdürü Hulusi Çelik, FETÖ'nün emniyet yapılanmasına yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alındı.


Edinilen bilgiye göre Samsun Eski Emniyet Müdürü Hulusi Çelik'in ismi, üst düzey bir FETÖ imamından ele geçirilen SD kartta geçiyordu. Hulusi Çelik'in FETÖ imamının SD kartında kırmızı listede yer aldığı öğrenilirken, yapılan eş zamanlı operasyon kapsamında Samsun eski Emniyet Müdürlüğü görevini de yapan Hulusi Çelik İstanbul'da gözaltın alındı.

Üst düzey FETÖ imamından ele geçirilen SD kartın deşifre edildiği ve kartta yapılan incelemede aralarında gözaltına alınan Samsun eski Emniyet Müdürü Hulusi Çelik'in de yer aldığı FETÖ üyesi polislerin kırmızı, mavi ve sarı renklere göre sınıflandırıldığı belirlendi. FETÖ terör örgütünün kendilerine yakın olan polisleri ise kırmızı renk ile sınıflandırdığı ortaya çıktı.

Öte yandan Hulusi Çelik sevk edildiği mahkemede adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da ayakkabısı olmayan çocuğa tramvayda ayakkabısını veren gencin yeni görüntüleri

Samsun'da ayakkabısı olmayan çocuğa tramvayda ayakkabısını veren gencin yeni görüntüleri