24 Haziran 2019 Pazartesi

SAMSUN ESKİ İL ÖZEL İDARESİ GENEL SEKRETERİ ASLAN KARANFİL TUTUKLANDI

Samsun eski İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Aslan Karanfil tutuklandı

Samsun'da kapanan İl Özel İdaresi'nin eski Genel Sekreteri olan Aslan Karanfil, FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınarak götürüldüğü Ankara'da tutuklandı.

11 Mayıs 2018 Cuma 17:51 ASAYİŞ

Samsun'da kapanan İl Özel İdaresi'nin eski Genel Sekreteri Gençlik ve Spor Bakanlığı eski Müsteşar Yardımcısı Aslan Karanfil, FETÖ soruşturması kapsamında tutuklandı.

 

Samsun'da bir dönem İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği görevini yapan Aslan Karanfil, geçtiğimiz günlerde FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alındı. Gençlik ve Spor eski Bakanı Suat Kılıç döneminde Müsteşar Yardımcılığı görevine getirilen Aslan Karanfil, bakanlığa Akif Çağatay Kılıç'ın gelmesi ile bu görevinden uzaklaştırılmıştı. Görevden uzaklaştırılması sonrası davalar açan Aslan Karanfil, mahkemeden göreve iade kararı çıksada Gençlik ve Spor Bakanlığında ki müsteşar yardımcılığı görevine başlayamamış ve ilk genel seçimde ise daha önce AK Parti'den Milletvekili aday adayı olmasına rağmen MHP'den Samsun Milletvekili aday adayı olmuştu.

 

MHP'den de listeye giremeyen Aslan Karanfil, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası ise KHK ile meslekten ihraç edilen isimler arasında yer almıştı. Bir dönem Samsun'un en önemli bürokratı olan Aslan Karanfil, Büyük Samsun Oteli'nin tahliye edilmesi ile ilgili süreci de yakından takip eden isimdi. Aslan Karanfil, geçtiğimiz günlerde FETÖ soruşturması kapsamında evinde gözaltına alınarak soruşturma için Ankara'ya götürülmüştü. Edinilen bilgiye göre aynı operasyonda gözaltına alınan 8 kişiden 7'si çıkarıldıkları mahkemece serbest bırakılırken, Aslan Karanfil'in tutuklandığı ve tutuklu yargılanacağı öğrenildi. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Afrin'e giden 44 kişilik polis özel harekat timi Samsun'a döndü

Afrin'e giden 44 kişilik polis özel harekat timi Samsun'a döndü