25 Haziran 2019 Salı

SAMSUN- KURBAN BAYRAMINDA YAŞANAN TRAFİK KAZALARINDA ÖLEN VE YARALANAN KİŞİ SAYISI AÇIKLANDI

Samsun- Kurban Bayramında yaşanan trafik kazalarında ölen ve yaralanan kişi sayısı açıklandı

Samsun Haber- Samsun'da Kurban Bayramı tatili süresi içinde meydana gelen trafik kazalarında ölü ve yaralı sayısının acı bilançosu açıklandı.

26 Ağustos 2018 Pazar 09:33 ASAYİŞ

Samsun il sınırları içerisinde bulunan kara yollarında Kurban Bayramının başladığı gün ve sona erdiği gün itibari ile meydana gelen trafik kazalarında hayatını kaybeden ve yaralanan kişi sayısı belli oldu.


Türkiye genelinde Kurban Bayramı tatili boyunca yaşanan trafik kazalarında 131 kişi yaşamını yitirirken, 784 kişi ise yaralandı.

Samsun il sınırları içinde bulunan kara yollarında ise bayram sürecinde yaşanan trafik kazalarında en ağır kayıp Kurban Bayramının 2'inci günü Samsun-Çarşamba-Salıpazarı karayolunda meydana geldi. 

Samsun-Çarşamba-Salıpazarı kara yolunda bayramın ikinci günü iki ototmobilin çarpışması sonucu meydana gelen kazada Barış Çörtük, 6 aylık Ayaz Çörtük ile Hasan Basri Çakır, Selin Çörtük ve Nurten Gökçeoğlu isimli vatandaşlar hayatını kaybetti.

Samsun-Sinop kara yolunda ise beton bariyere çarpan otomobilde bulunan Ümit Kara yaşamını yitirirken Havza'da yaşanan kazada ise 12 yaşındaki İzel Ezgi Subaşı hayatını kaybetti. 

Samsun il sınırları içinde bulunan kara yollarında Kurban Bayramı süresince yaşanan trafik kazalarında ise toplam 11 kişinin hayatını kaybettiği, 34 kişininde yaralandığı bildirildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Osman Genç rahvan at yarışlarında at bindi, yarışçılara taş çıkarttı

Osman Genç rahvan at yarışlarında at bindi, yarışçılara taş çıkarttı