22 Nisan 2019 Pazartesi

SAMSUN LADİK'TE FETÖ BAHANESİ İLE VATANDAŞIN PARASINI ALAN 3 DOLANDIRICI TUTUKLANDI

Samsun Ladik'te FETÖ bahanesi ile vatandaşın parasını alan 3 dolandırıcı tutuklandı

Samsun'un Ladik ilçesinde kendilerini komiser olarak tanıtarak bir vatandaşın 50 bin lira parası ve 8 çeyrek altınını FETÖ bahanesi ile alan 3 dolandırıcı yakalanarak tutuklandı.

07 Kasım 2018 Çarşamba 22:49 ASAYİŞ

Samsun'un Ladik ilçesinde bir vatandaş kendilerini komiser olarak tanıtan dolandırıcılar tarafından dolandırıldı. Ladik ilçesinde telefonla aradıkları vatandaşın parasını dolandıran 3 kişi polis operasyonu ile yakalanarak tutuklandı.


Samsun'un Ladik ilçesinde yaşayan M.Y isimli bir vatandaş kendilerini komiser olarak tanıtan dolandırıcılar tarafından telefonla arandı. Vatandaşa, "Samsun'da kuyumcu soygunu oldu. Soygunda çalınan paranın bir kısmı hesabınıza aktarılmış. Bu para FETÖ'ye aktarılacak, operasyon yapıyoruz hesabınızda bulunan parayı çekip bize teslim edin" diyen dolandırıcılara inanan vatandaş bankada bulunan 40 bin lirası ile evde bulunan 10 bin lira para ile 8 adet çeyrek altınını kendisini telefonla arayan dolandırıcılara teslim etti.

Parasını ve altınlarını dolandırıcılara teslim eden M.Y bir süre sonra kandırıldığını anlayarak Ladik ilçesinde bulunan Şehit Mehmet Erçin Polis Merkezine giderek şikayetçi oldu. Şikayet üzerine  Samsun Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik Dolandırıcılık Büro Amirliği dolandırıcıların yakalanması için çalışma başlattı.

Samsun Valiliği dolandırıcıların yakalanması ile ilgili verdiği bilgide,  "Konuyla ilgili polis ekiplerimiz Ladik İlçesinde görevlendirilmiş, şüphelilerin müşteki ile tekrar irtibata geçecekleri değerlendirildiğinden ekip görevlilerimiz şüphelilerin yakalanmasına yönelik müştekinin ikametinde tertibat almış, 06.11.2018 günü sabah saatlerinde müşteki M.Y. şüpheli şahıs tarafından tekrar aranmış, ekip görevlilerimiz tarafından yönlendirilen müşteki M.Y, şüpheliye paranın hazır olduğunu söylemiş, bir süre sonra parayı almak için ikametin önüne gelen şüpheli A.Ü görevlilerimizce suçüstü yakalanmış, irtibatlı olduğu diğer şüphelilerin yakalanması amacı ile şüphelilerin kullanımında olan aracın tespitine yönelik yapılan analiz sonucu Çorum istikametine gittiği tespit edilmiş, aynı gün araçla birlikte şüpheliler A.E ve E.Ç’nin Çorum Emniyet Müdürlüğü görevlileri tarafından yakalanmaları sağlanmış, E.Ç’nin yapılan üst aramasında 1.000 TL ele geçirilmiş, Çorum Emniyet Müdürlüğü görevlilerinden şüpheliler teslim alınarak Ladik İlçe Emniyet Amirliğine intikal ettirilmiştir. Soruşturma evrakı ile birlikte şüpheliler A.Ü, A.E, E.Ç 07.11.2018 günü Ladik Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edilmiştir. " dedi.

Samsun Valiliği ayrıca vatandaşları da uyararak, "Özellikle kendisini Vali,Polis,Savcı gibi kamu görevlisi olarak tanıtmak suretiyle dolandırıcılık yapmak isteyen şahıslara karşı vatandaşlarımızın dikkatli olmaları ve bu türden taleplere itibar etmemeleri, kamu görevlilerinin yapmış oldukları çalışmaların mahiyeti ne olursa olsun vatandaşlardan kesinlikle maddi talepte bulunmayacağı bilinmelidir." açıklaması yaptı

Öte yandan Ladik ilçesinde M.Y isimli vatandaşın kendilerini komiser olarak tanıtarak toplam 50 bin lira parası ve 8 çeyrek altınını alan 3 dolandırıcı çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Musa Arslan, İlkadım Belediyesi Başkan aday adaylığı için resmi başvurusunu yapacak

Musa Arslan, İlkadım Belediyesi Başkan aday adaylığı için resmi başvurusunu yapacak