12 Temmuz 2020 Pazar

SAMSUN MERKEZLİ 13 İLDE FETÖ'YE ANKESÖR OPERASYONU: 12 GÖZALTI

Samsun merkezli 13 ilde FETÖ'ye ankesör operasyonu: 12 gözaltı

Samsun merkezli olarak Ankara, İstanbul, Van, İzmir, Bitlis, Erzurum, Kayseri, Diyarbakır, Hakkari, Bursa, Adıyaman ve Tunceli'de düzenlenen FETÖ operasyonunda mahrem imamlarla ankesörlü telefonlarla irtibat kurduğu iddiası ile 1'i emekli 12 askeri personel gözaltına alındı.

04 Ekim 2018 Perşembe 17:42 ASAYİŞ

Samsun merkezli olarak 13 şehirde düzenlenen FETÖ operasyonunda, aralarında subay, astsubay ve uzman çavuşların bulunduğu 12 kişi mahrem imamlarla ankesörlü telefonlarla görüştükleri iddiası ile gözaltına alındı.


Samsun merkezli olarak 13 ilde, FETÖ terör örgütünün mahrem imamları ile ankesörlü telefonlarla irtibat kurarak görüşmeler yaptıkları iddia edilen çok sayıda askeri personele operasyon düzenlendi.

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik operasyonda, Samsun merkezli olarak Ankara, İstanbul, Van, İzmir, Bitlis, Erzurum, Kayseri, Diyarbakır, Hakkari, Bursa, Adıyaman ve Tunceli'de 12 kişi gözaltına alındı. Operasyonda, mahrem imamlarla ankesörlü telefonlar aracılığıyla irtibat kurdukları belirlenen ve aralarında subay, astsubay ve uzman çavuşların bulunduğu 11 asker ile meslekten istifa etmiş bir asker gözaltına alındı. Gözaltına alınan zanlılar, emniyete götürüldü.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Çarşamba'da ayakkabının içinden sahte 5 bin lira çıktı

Samsun Çarşamba'da ayakkabının içinden sahte 5 bin lira çıktı