10 Mayıs 2021 Pazartesi

SAMSUN MERKEZLİ YEDİEMİN OTOPARKLARINA DÜZENLENEN FLAŞ OPERASYONDA 17 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Samsun merkezli yediemin otoparklarına düzenlenen flaş operasyonda 17 kişi gözaltına alındı

Samsun merkezli olarak Ordu, İstanbul, Tekirdağ, Aydın illeri ve ilçelerinde bulunan yediemin otoparklarına yönelik düzenlenen operasyonda 17 kişi yakalanarak gözaltına alındı.

25 Haziran 2019 Salı 14:46 ASAYİŞ

Samsun merkezli olarak yediemin otoparklarına eş zamanlı flaş operasyon. Samsun Valiliği, yediemin otoparklarına yönelik yapılan operasyonda 17 kişinin gözaltına alındığını açıkladı.


Samsun merkezli olarak  Ordu, İstanbul, Tekirdağ, Aydın illeri ve ilçelerinde bulunan yediemin otoparklarına yönelik düzenlenen operasyon ile ilgili Samsun Valiliği açıklama yaparak olayla ilgili bilgiler verdi.

Samsun dahil Ordu, İstanbul, Tekirdağ, Aydın illeri ve ilçelerinde bulunan yediemin otoparklarında araçları teslim alarak parçalayıp, change yapan, bu araçları piyasaya satan şahıslarla ilgili oto hırsızlığı, nitelikli dolandırıcılık, sahtecilik, suç eşyasının satın alınması, güveni kötüye kullanma, suç delillerini yok etme gizleme veya değiştirme suçlarına ilişkin örgüt kurmak, yönetmek ve örgüte üye olmak suçlarından 17 kişi düzenlenen operasyon ile yakalanarak gözaltına alındı.

Samsun Valiliği, olayla ilgili yaptığı açıklamada şu bilgileri verdi.
"2018-2019 yıllarında değişik illerde bulunan yedi emin otoparklarından usulsüz işlem yapan 17 şüpheli şahıs yakalandı. Samsun ilinden boşaltılan araçları teslim alarak parçalayıp, change yapan, bu araçları piyasaya satan şahıslarla ilgili oto hırsızlığı, nitelikli dolandırıcılık, sahtecilik, suç eşyasının satın alınması, güveni kötüye kullanma, suç delillerini yok etme gizleme veya değiştirme suçlarına ilişkin örgüt kurmak, yönetmek ve örgüte üye olmak suçlarından Asayiş Şube Müdürlüğünce yürütülen Planlı Operasyon kapsamında yapılan çalışmalar sonrası 17 şüpheli şahsın tespiti yapılarak, 4 adet kamyon ve bir 1 adet otomobil’in çalınması, 5 aracın change yapıldığı tespit edilerek resmi belgede sahtecilik, dolandırıcılık, güveni kötüye kullanma, suç eşyasının satın alınması suçları aydınlatılmıştır. Aynı soruşturma kapsamında yapılan çalışmalar neticesinde 16 hacizli/yakalamalı araç yakalanarak yedi emin otoparkına teslim edilmiştir. Olayları gerçekleştirdiği tespit edilen şüpheli şahısların Samsun, Ordu, İstanbul, Tekirdağ, Aydın illeri ve ilçelerinde bulunan ikamet ve işyerlerinde, Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan alınan talimat ve ilgili mahkeme kararları doğrultusunda, İl Emniyet Müdürlüğümüzün koordinesinde ilgili birimlerle birlikte; 25.06.2019 günü yapılan eş zamanlı operasyon sonucunda, O.K., H.K., V.D.,  Ö.E.B., A.K., M.T., E.Y.,  Samsun ilinde, F.E., A.B., A.B., İ.A., İstanbul ilinde, M.Y., A.F., Ordu ilinde, V.A., Aydın ilinde, E.Ç, F.D, ve V.G. Tekirdağ ilinde toplam 17 şüpheli şahıs yakalanmış, 3 adet araç motoru, 1 adet change şüphesi olan araca el konulmuştur. 2 şüpheli şahıs işlemleri sonrası İstanbul ilinde Soruşturma Savcısının talimatı doğrultusunda serbest bırakılmış, 15 şüpheli şahıs Samsun iline intikal ettirilmiştir. Samsun  İl Emniyet Müdürlüğümüzün tüm birimlerince suç önleme ve suçla mücadele çalışmalarına aralıksız olarak devam edilmektedir."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Çiğdem Karaaslan sel felaketinin yaşandığı Samsun'un Terme'de ilçesinde inceleme yaptı

Çiğdem Karaaslan sel felaketinin yaşandığı Samsun'un Terme'de ilçesinde inceleme yaptı