18 Eylül 2021 Cumartesi

SAMSUN SEFERİNİ YAPACAK OLAN ANADOLUJET UÇAĞINA BOMBA İHBARI YAPILDI

Samsun seferini yapacak olan AnadoluJet uçağına bomba ihbarı yapıldı

Samsun seferini yapacak olan AnadoluJet'e ait yolcu uçağı için bomba ihbarı yapıldı. İstanbul'dan Samsun seferini yapmaya hazırlanan yolcu uçağında bomba paniği yaşandı.

24 Ağustos 2021 Salı 10:30 ASAYİŞ

İstanbul'dan Samsun seferi için kalkış yapmaya hazırlanan AnadoluJet'e ait TK-7238 sefer sayılı yolcu uçağı için yapılan bomba ihbarı panik yarattı.


İstanbul-Sabiha Gökçen Havalimanından havalanmaya hazırlanan yolcu uçağında bomba olduğu yönünde gelen ihbar üzerine harekete geçen güvenlik güçleri, uçağı durdurarak arama çalışması yaptı. Bomba ihbarı sebebi ile yolcular panik yaşarken, güvenlik güçleri TK-7238 sefer sayılı yolcu uçağını didik didik aradı. Yapılan kontrollerde ise uçakta bomba olmadığı tespit edildi. Türk Hava Yolları Basın Müşaviri Yahya Üstün ise konuyla ilgili sosyal medya sayfasından bir açıklama yaparak "TK7238 sayılı Sabiha Gökçen Havalimanı - Samsun Çarşamba Havalimanı seferimiz için uçuş öncesinde bir bomba ihbarı yapılmıştır. Emniyet birimlerinin gerçekleştirdiği kontroller sonucu ihbarın asılsız olduğu anlaşılmıştır." dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Jandarma Komutanı Bitlis'e atandı, yerine Albay Ömer Ersever geldi

Samsun Jandarma Komutanı Bitlis'e atandı, yerine Albay Ömer Ersever geldi