12 Aralık 2019 Perşembe

SAMSUN VALİLİĞİ AÇIKLADI! 100'DEN FAZLA KİŞİYİ DOLANDIRAN SAHTE DOÇENT YAKALANDI

Samsun Valiliği açıkladı! 100'den fazla kişiyi dolandıran sahte doçent yakalandı

Samsun Valiliği, üzere kendisini üniversitede yardımcı doçent olarak tanıtarak, vatandaşlardan sınav ücreti ve işe alma vaadi ile 100'den fazla kişiyi dolandıran ve hakkında 67 ayrı yakalama kararı bulunan bir kişinin yakalandığını duyurdu.

26 Mart 2019 Salı 12:45 ASAYİŞ

Samsun Valiliği, kendisini üniversitede yardımcı doçent doktor olarak tanıtarak 100'den fazla kişiyi dolandıran sahte doçentin yakalandığını açıkladı.


Hakkında 67 ayrı yakalama kararı bulunan ve 15 yıl 8 ay kesinleşmiş hapis cezası olan şahsın, Samsun'da bir çok kişiyi, okutmanlık başvurusu ve sınav ücreti adı altında paralar alarak dolandırdığı bildirildi. 

Samsun Valiliği söz konusu olayla ilgili yaptığı açıklamada şu bilgileri verdi.
"Kendisini üniversitede Yardımcı Doçent Doktor olarak tanıtarak mağdurlarla telefonla iletişim kuran, Üniversiteye okutman alınacağını, zamanının çok kısıtlı olduğunu söyleyerek okutmanlık başvurusu ve sınav ücreti adı altında verdiği banka hesaplarına mağdurların para yatırmalarını sağlayan, bu yöntemle İlimizde H.N.Ö. ve Ülkeniz genelinde 100’den fazla kişiyi dolandırıp haksız kazanç elde ettiği anlaşılan şüpheli M.Y.’nin açık kimlik bilgisi tespit edilmiş, Asayiş Şube Müdürlüğümüzce başlatılan teknik çalışmalar neticesinde Sivas ilinde bulunan Ziraat Bankası ATM’sinden bir mağdurun yatırdığı parayı 25.03.2019 günü çektiği esnada şüpheli M.Y. suçüstü yakalanmış, 500 TL’ye, paranın çekimine ilişkin banka dekontuna ve suçta kullandığı hattın takılı olduğu telefona el konulmuştur. Şüphelinin karışmış olduğu ‘Dolandırıcılık’ eylemlerinden dolayı hakkında 67 adet yakalama kararı, 15 yıl 8 ay kesinleşmiş hapis cezası ve 130.000 TL adli para cezasının olduğu tespit edilmiştir."

Öte yandan gözaltına alınan sahte doçent, çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Çevre Bakanı Kurum Samsun'a gelerek İlkadım'da başlatılacak kentsel dönüşümü açıklayacak

Çevre Bakanı Kurum Samsun'a gelerek İlkadım'da başlatılacak kentsel dönüşümü açıklayacak