20 Temmuz 2019 Cumartesi

SAMSUN VALİLİĞİ DUYURDU: DEAŞ OPERASYONU YAPILDI, 5 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Samsun Valiliği duyurdu: DEAŞ operasyonu yapıldı, 5 kişi gözaltına alındı

Samsun'da İstihbarat Şube, Özel Harekat Şube Müdürlüğü ve MİT Bölge Müdürlüğünün koordinasyonunda düzenlenen DEAŞ operasyonunda 5 kişi gözaltına alındı.

29 Aralık 2017 Cuma 18:02 ASAYİŞ

Samsun Valiliği, İstihbarat Şube Müdürlüğü, Özel Harekat Şube Müdürlüğü ve MİT Bölge Müdürlüğü tarafından koordineli yürütülen operasyonda Irak ve Suriye'de DEAŞ terör örgütü içerisinde faaliyet gösteren 5 kişinin gözaltına alındığını duyurdu. 


Samsun Valiliğinden DEAŞ operasyonu ile ilgili yapılan açıklamada şu bilgiler verildi.

"İlimizde, DEAŞ terör örgütünün eylem ve faaliyetlerinin tespiti ve deşifresine yönelik olarak İl Emniyet Müdürlüğümüz İstihbarat Şube Müdürlüğü, Özel Harekat Şube Müdürlüğü ve MİT Bölge Müdürlüğü ile koordineli yürütülen çalışmalar neticesinde, geçmiş dönemlerde Irak ve Suriye'de DEAŞ terör örgütü içerisinde faaliyet gösterdikleri yönünde haklarında istihbari bilgilere ulaşılan; M. E. (Suriye uyruklu), M. S. F. D. (Irak uyruklu), A. A. S. S. (Irak uyruklu), H. T. M. T. (Irak uyruklu), K. S. A. A. (Irak uyruklu) isimli şahıslar, 28.12.2017 tarihinde gözaltına alınmıştır. Şahıslara ait dijital materyallere incelenmek üzere el konulmuştur.  Kamuoyuna saygıyla duyurulur."
SamsunKentHaber

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Ömer Halisdemir sorusunu siyasi bulan Kaymakam'a soruşturma açıldı

Samsun'da Ömer Halisdemir sorusunu siyasi bulan Kaymakam'a soruşturma açıldı