20 Ağustos 2019 Salı

SAMSUN VE 4 ŞEHİRDE KABLO HIRSIZLIĞI YAPAN 18 KİŞİDEN 13'Ü MAHKEMECE TUTUKLANDI

Samsun ve 4 şehirde kablo hırsızlığı yapan 18 kişiden 13'ü mahkemece tutuklandı

Samsun, Ordu, Diyarbakır ve İstanbul'da iki aydır fabrika, iş yeri ve elektrik tesislerine dadanarak kablo hırsızlığı yapan 18 kişiden 13'ü Samsun Adliyesinde çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı.

14 Kasım 2018 Çarşamba 14:22 ASAYİŞ

Samsun merkezli olarak kablo hırsızlığı şebekesine yönelik düzenlenen operasyonda, gözaltına alınan 18 kişiden 13'ü mahkeme tarafından tutuklandı.


Samsun İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Hırsızlık Bürosu ekiplerince Samsun, Ordu, Diyarbakır ve İstanbul'da, 60 ekip ve 200 personelle düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 18 şüphelinin emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Kablo hırsızlığından gözaltına alınan zanlıların 5'i ifadelerinin ardından savcılık talimatıyla emniyetten serbest bırakıldı. Samsun Adliyesine sevk edilen 13 zanlı ise çıkarıldığı hakimlikçe cezaevine gönderildi. Operasyonda, zanlılardan M.C.T'nin evinde, kablo hırsızlığından temin edildiği değerlendirilen 40 bin 800 liraya el konuldu.

Samsun, Çorum, Eskişehir, Bursa ve Sakarya'da yaklaşık 2 aydır fabrika, iş yeri ve elektrik tesislerinden gerçekleştirilen kablo hırsızlıklarına ilişkin fiziki ve teknik çalışma yürüten ekipler, 8 Kasım'da operasyon düzenlemiş, 18 şüpheli "nitelikli hırsızlık" suçundan gözaltına alınmıştı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da polis aracının motor kısmına sıkışan kedi yavrusu kurtarıldı

Samsun'da polis aracının motor kısmına sıkışan kedi yavrusu kurtarıldı