20 Ocak 2022 Perşembe

SAMSUN VE 5 İLDE EŞ ZAMANLI TARİHİ ESER OPERASYONU! 13 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Samsun ve 5 ilde eş zamanlı tarihi eser operasyonu! 13 kişi gözaltına alındı

Samsun ve 5 ilde tarihi eser kaçakçılarına yönelik düzenlenen eş zamanlı operasyonda 13 kişinin gözaltına alındığı açıklandı.

21 Temmuz 2020 Salı 11:43 ASAYİŞ

Samsun Valiliği, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü polisleri tarafından 5 şehirde tarihi eser kaçakçılarına yönelik eş zamanlı olarak düzenlenen operasyonda 13 kişinin gözaltına alındığını duyurdu.


Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu kapsamında gerçekleştirilen operasyon ile ilgili bilgi veren Samsun Valiliği, kamuoyuna şu açıklamada bulundu.
"Samsun Valiliği İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce 2863 Sayılı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu kapsamında yapılan çalışmalarda tespit edilen şüpheli şahısların yakalanması amacıyla, Samsun merkezli olmak üzere toplam 5 İlde bu sabah eş zamanlı operasyon gerçekleştirilmiştir. Şüpheli şahıslarla bağlantılı olarak ve bu sabah eş zamanlı yapılan operasyonda; 41 adet tarihi eser olduğu değerlendirilen sikke ve objeler, 1 adet antika olduğu değerlendirilen tabanca, 3 adet metal el dedektörü, 1 adet ruhsatsız tabanca ve şarjörü, 14 adet 9 mm çapında tabanca mermisi, 2 adet ruhsatsız av tüfeği ele geçirilmiş olup toplamda 13 şüpheli şahıs yakalanarak gerekli işlemlerine başlanmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'un 2020 fındık rekoltesi 80 bin ton mu, 123 bin ton mu, 127 bin ton mu?

Samsun'un 2020 fındık rekoltesi 80 bin ton mu, 123 bin ton mu, 127 bin ton mu?