12 Aralık 2019 Perşembe

SAMSUN VE 9 İLDE FETÖ'YE ANKESÖRLÜ TELEFON OPERASYONU: 14 ASKERİ PERSONEL GÖZALTINDA

Samsun ve 9 ilde FETÖ'ye ankesörlü telefon operasyonu: 14 askeri personel gözaltında

Samsun merkezli olarak 9 şehirde yapılan operasyonda FETÖ terör örgütünün mahrem imamları ile ankesörlü telefonlar aracılığı ile görüşen uzman çavuş, astsubay, üsteğmen binbaşıdan oluşan toplam 14 askeri personel gözaltına alındı.

08 Mayıs 2018 Salı 13:00 ASAYİŞ

Samsun merkezli olarak Mersin, Malatya, İstanbul, Tokat, Tunceli, Rize, Gaziantep ve Van'da FETÖ terör örgütünün mahrem imamları ile ankesörlü telefonlar aracılığı ile görüşen 14 askeri personel gözaltına alındı.


Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Samsun İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesinin FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturması kapsamında, ankesörlü telefonlardan ardışık aramalarda adları geçen biri meslekten ihraç edilmiş 13'ü halen görevde askeri personel hakkında yakalama kararı çıkarıldı. 

Ekipler Samsun, Mersin, Malatya, İstanbul, Tokat, Tunceli, Rize, Gaziantep ve Van'da eş zamanlı operasyon düzenledi.

Operasyonda, albay Ş.A, astsubaylar S.Y, B.D, E,T, A.Y. ile uzman çavuş M.K. Samsun'da, üsteğmen B.B. Mersin'de, astsubay K.B. Malatya'da, astsubay H.Ç. İstanbul'da, astsubay C.A.U. Tokat'ta, binbaşı R.Ş. Tunceli'de, uzman çavuş H.K. Gaziantep'te, astsubay Ö.K. Van'da ve meslekten ihraç edilen astsubay F.A. Rize'de yakalandı.

Gözaltına alınan zanlılar emniyete götürüldü.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da beyin kanaması sonucu ölen İsmail Onur'un bağışlanan organları 5 hastaya umut oldu

Samsun'da beyin kanaması sonucu ölen İsmail Onur'un bağışlanan organları 5 hastaya umut oldu