20 Haziran 2019 Perşembe

SAMSUN VE SAMSUN MERKEZLİ KKTC'YE UZANAN FETÖ OPERASYONUNDA TOPLAM 20 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Samsun ve Samsun merkezli KKTC'ye uzanan FETÖ operasyonunda toplam 20 kişi gözaltına alındı

Samsun'da FETÖ operasyonu kapsamında İlkadım ve Canik ilçelerinde hücre evlerinde 6, Samsun merkezli 14 şehirde yapılan eş zamanlı ankesörlü telefon operasyonunda ise 14 kişi gözaltına alındı.

03 Ocak 2019 Perşembe 18:24 ASAYİŞ

Samsun'un İlkadım ve Canik ilçelerinde FETÖ'nün gaybubet evlerinde saklanan 6 kişi ile birlikte KKTC'nin de içinde bulunduğu 14 şehirde yapılan eş zamanlı operasyonda 5 mahrem imam ile 9 askeri personel gözaltına alındı.


Samsun merkezli olarak KKTC dahil 14 şehirde düzenlenen FETÖ operasyonunda 14, Samsun'un ilkadım ve Canik ilçelerinde gaybubet evlerine gerçekleştirilen diğer bir operasyonda ise 6 kişi olmak üzere toplam 20 kişi gözaltına alındı.

Samsun'da FETÖ/PDY'ye yönelik operasyonda, İlkadım ve Canik ilçelerinde aranan 6 kişi hücre evlerinde gözaltına alındı.

Samsun İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ile İstihbarat Şubesi ekiplerince Atakum, İlkadım ve Canik ilçelerinde FETÖ'nün "gaybubet evi" olarak adlandırdığı 4 adrese operasyon düzenlendi. Operasyonda, Trabzon 1. Sulh Ceza Hakimliğince hakkında yakalama kararı verilen ve 3 ByLock abonelik kaydı bulunan, Trabzon'da FETÖ'nün bölge talebe mesulü olduğu değerlendirilen Adem Ö. yakalandı.

Sahte kimlik kullandığı tespit edilen Adem Ö'nün 5 bin 500 lira, 500 avro ile 770 dolarına da el konuldu.

6 KİŞİDEN 3'Ü TUTUKLANDI
Öte yandan Samsun'da FETÖ/PDY'ye yönelik operasyonda örgütün hücre evlerinde yakalanan 6 zanlıdan 3'ü tutuklandı. Samsun İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ile İstihbarat Şubesi ekiplerince Atakum, İlkadım ve Canik ilçelerinde FETÖ'nün "gaybubet evi" olarak adlandırdığı 4 adrese operasyon düzenlendi. Operasyonda gözaltına alınan 6 kişiden 3'ü ise çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.


BEYAZ LALE DERNEĞİ ÜYESİ DE YAKALANDI
Sinop Sulh Ceza Hakimliğince hakkında yakalama kararı çıkarılan ve ByLock abonelik kaydı olan, Beyaz Lale Samsun Mezunlar ve Üniversiteliler Derneği üyesi Meryem B. de bulunduğu adreste gözaltına alındı.

Samsun 2. Sulh Ceza Hakimliğince haklarında yakalama kararı verilen ve ByLock abonelikleri bulunan, askeri öğrencilerden sorumlu bölge talebe mesulü olduğu değerlendirilen Mehmet S. ile imam nikahlı eşi Ayşe Gül T. de yakalandı. Zanlıların adreslerinde 5 bin 350 lira bulundu.

Çorum 2. Ağır Ceza Mahkemesince hakkında yakalama kararı alınan ByLock kullanıcısı ve meslekten ihraç edilen İsmail Y. ile sahte kimlik kullandığı tespit edilen eşi Fatma Zehra Y. adreslerinde gözaltına alındı. Şüphelilerin 5 bin 400 lirasına da el konuldu.

SAMSUN MERKEZLİ KKTC DAHİL 14 ŞEHİRDE OPERASYON 
Samsun merkezli Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) ile 14 ilde, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik operasyon kapsamında 5 "mahrem imam" ve 9 asker yakalandı.

Samsun Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında mahrem imamlarla ankesörlü telefonlar aracılığıyla irtibat kurdukları belirlenen astsubay ve uzman çavuşlar ile "mahrem imam" olduğu belirlenen şüpheliler hakkında gözaltı kararı verildi.

Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, KKTC ile Samsun, Ankara, Bingöl, Kırklareli, Siirt, Tekirdağ, Elazığ, Mersin, Çanakkale, Adana, Eskişehir, İzmir, Sakarya ve Sivas'ta eş zamanlı operasyon düzenledi.

Operasyonda 5 mahrem imam ile halen görevde bulunan 2 uzman çavuş ve 7 astsubay gözaltına alındı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun AK Parti'de görevden alınan Karaduman'ın il yönetim kurulu üyelerinin istifası istendi

Samsun AK Parti'de görevden alınan Karaduman'ın il yönetim kurulu üyelerinin istifası istendi