16 Temmuz 2019 Salı

SAMSUN'A 8 ŞEHİDİN OLDUĞU HAKKARİ'DEN ACI HABER! ŞEHİDİN VAR SAMSUN

Samsun'a 8 şehidin olduğu Hakkari'den acı haber! Şehidin var Samsun

Samsun'a 8 şehidin olduğu Hakkari'den acı haber geldi.. Şehidin var Samsun.. Hakkari'nin Şemdinli ilçesi kırsalında PKK'lı teröristler ile çıkan çatışmada şehit olan 6 askerden 1'inin Samsun doğumlu Erhan Karaca olduğu öğrenildi.

02 Kasım 2017 Perşembe 12:42 ASAYİŞ

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde bu sabah teröristler ile çıkan çatışmada şehit olan 6 askerden birinin Samsunlu sözleşmeli er Erhan Karaca olduğu, yaralı olan iki askerden birinin de yine Samsun doğumlu olduğu açıklandı.


Hakkari Şemdinli'de çıkan çatışmada şehit olan Samsunlu askerin, Çarşamba ilçesi nüfusuna kayıtlı olduğu ancak ailesinin Canik ilçesinde oturduğu öğrenildi. Şemdinli'de 6 askerin şehit olduğu çatışmada şehit düşen Samsun doğumlu askerin Erhan Karaca olduğu bildirildi.Öte yandan şehit Erhan Karaca'nın Samsun'da bulunan ailesine acı haber verildi. Acı haberi alan ailenin Canik ilçesinde bulunan evine Türk Bayrakları asıldı. Şehit Erhan Karaca'nın (28) şehadet haberini, Canik ilçesi Gaziosmanpaşa Mahallesi Afşarboyu Sokak'ta ikamet eden ailesine Kaymakam İlhan Turgut, İlçe Emniyet Müdürü Salih Öztürk, Sahra Sıhhiye Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığında görevli Piyade Albay İlker Aksoy ve diğer yetkililer verdi. Anne babası 11 yıl önce boşanan ve babası Ayhan Karaca ile yaşayan şehidin 5 yıl önce sözleşmeli er olduğu öğrenildi. Şehit Erhan Karaca'nın cenazesinin annesinin ikametgahı olan İlkadım ilçesi İlyasköy mahallesi Karamürsel sokaktaki evine getirileceği öğrenildi.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Hakkari Şemdinli'de Samsunlu asker Erhan Karaca şehit oldu

Hakkari Şemdinli'de Samsunlu asker Erhan Karaca şehit oldu