24 Haziran 2019 Pazartesi

SAMSUN'A O HASTANEYE BIÇAK PARASI OPERASYONU! 28 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Samsun'a o hastaneye Bıçak Parası operasyonu! 28 kişi gözaltına alındı

Samsun'da Sağlık Bilimleri Üniversitesi Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 'Bıçak Parası' adı ile hastalardan rüşvet alındığı iddiası üzerine aralarında hastanede çalışanlarının da bulunduğu 28 kişi gözaltına alınırken olayla ilgili 2 kişi tutuklandı.

09 Temmuz 2018 Pazartesi 19:22 ASAYİŞ

Samsun'da Sağlık Bilimleri Üniversitesi Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesinde hastalardan bıçak parası bahanesi ile rüşvet alındığı yönünde savcılığa yapılan şikayet üzerine 28 kişi polis tarafından gözaltına alındı.


Samsun Sağlık Bilimleri Üniversitesi Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görevli plastik cerrah Murat A'nın hastaları kaydetmeden ameliyat ve estetik operasyon yaptığı iddiasıyla savcılığa verilen bir dilekçe üzerine soruşturma başlatıldı. Yapılan soruşturma kapsamında 'Bıçak parası' adı altında hastanede yapılan ameliyatlarda rüşvet alındığı iddiasıyla Samsun Emniyet Müdürlüğü Cinayet ve Gasp Büro Amirliği ekipleri, hastanede görevli Murat A. ile sekreter Hülya Y. ve medikal işi yapan Sertaç Ş. ile birlikte hastane çalışanlarının da aralarında bulunduğu 28 kişi gözaltına aldı.Samsun'da hastalardan rüşvet alındığı iddiası ile gözaltına alınan 25 kişi emniyetteki ifadelerinin ardından savcılık talimatıyla serbest bırakıldı. Emniyetteki işlemleri tamamlanan Murat A, Hülya Y. ve Sertaç Ş. sağlık kontrolünün ardından adliyeye sevk edildi.

Samsun Sağlık Bilimleri Üniversitesi Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görev yapan ve gözaltına alınan Murat A, adliye girişinde gazetecilere yaptığı açıklamada, suçlamaları reddederek, "Bir yanlış anlaşılma var o da düzelecek. Sadece keyfi ameliyatların ücretlerini ödemişler. Keyfi dolgu, botoks..." ifadelerini kullandı.

Öte yandan gözaltına alınan 25 kişi emniyetteki ifadelerinin ardından serbest bırakılırken olayla ilgili Samsun Adliyesine sevk edilen 3 kişiden 2'si tutuklandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Saathane Meydanında Rasim Sabah isimli şahıs silahla vuruldu

Samsun Saathane Meydanında Rasim Sabah isimli şahıs silahla vuruldu