23 Nisan 2019 Salı

SAMSUN'DA 1 KİLO ALTININ ÇALINDIĞINI İDDİA EDEN EKSPERİN OYUNUNU POLİS YEMEDİ

Samsun'da 1 kilo altının çalındığını iddia eden eksperin oyununu polis yemedi

Samsun'da kuyumculardan topladığı 1 kilo 104 gram altın ile 30 çeyrek altını bayılma numarası yaptıktan sonra çalındığını iddia ederek polise başvuran eksperin oyununu polisler yemedi.

30 Eylül 2018 Pazar 22:22 ASAYİŞ

Samsun polisi bayılma numarası yaptıktan sonra kuyumculardan topladığı 1 kilo 104 gram altın ve 30 çeyrek altının çalındığını iddia eden eksperin, altınları zimmetine geçirmek için bu yola başvurduğunu ortaya çıkarttı.

Samsun'da altın eksperinin kuyumculardan topladığı altınları iç etmek için başvurduğu oyun, pes dedirtti. Samsun'da kuyumculardan Amasya'nın Gümüşhacıköy ilçesinde eritilmek üzere 1 kilo 104 gram altın ve 30 çeyrek altın toplayan eksper, altınların üzerine konmak için şeytani bir plan uyguladı. 

Topladığı altınların bulunduğu çantayı bir arkadaşına vererek İstanbul'a gönderen eksper A.T, Samsun'un İlkadım ilçesi Kale mahallesinde bulunan bir otelin önünde bayılma numarası yaparak kendini yere attı. Olay yerine gelen 112 Acil Servis görevlileri tarafından hastaneye kaldırılan eksper, emniyete yansıyan olay sonrası altınları zimmetine geçirmek için sahneye koyduğu oyunda adeta çuvalladı.

Samsun Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Cinayet Bürosu polisleri, eksper A.T'nin çalındığını iddia ettiği altın dolu çantayı arkadaşı T.D ile İstanbul'a gönderdiğini, olaya hırsızlık süsü vermek için de bayılma numarası yaptığını belirledi. Samsun Emniyet Müdürlüğünde olayla ilgili sorguya çekilen eksper A.T suçunu kabul ederken çıkarıldığı mahkeme tarafından ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. Altınları İstanbul'a götüren suç ortağı T.D'de altınlarla birlikte yakalanırken, mahkeme tarafından adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Halil Akgül'den Salıpazarı Devlet Hastanesi durdurulmadı açıklaması

Halil Akgül'den Salıpazarı Devlet Hastanesi durdurulmadı açıklaması