19 Haziran 2019 Çarşamba

SAMSUN'DA 1 KİŞİNİN ÖLDÜĞÜ 4 KİŞİNİN YARALANDIĞI SİLAHLI SALDIRI OLAYININ FAİLİ YAKALANDI

Samsun'da 1 kişinin öldüğü 4 kişinin yaralandığı silahlı saldırı olayının faili yakalandı

Samsun'da Turgut Özal kız Öğrenci Yurdu önünde 1 kişinin öldüğü 2'si üniversitesi öğrencisi 4 kişinin yaralandığı silahlı saldırı olayının faili Ramazan Akbulut yakalanarak gözaltına alındı.

07 Mayıs 2018 Pazartesi 19:52 ASAYİŞ

Samsun'un Atakum ilçesinde bulunan Turgut Özal Kız Öğrenci Yurdu önünde meydana gelen silahlı saldırı olayının perde arkasında tecavüz girişimi olduğu iddiası ortaya atıldı.


Samsun'un Atakum ilçesinde geçtiğimiz günlerde Turgut Özal Kız Öğrenci Yurdu önünde gerçekleşen silahlı saldırı olayında 1 kişi ölmüş, 2'si üniversitesi öğrencisi 4 kişi yaralanmıştı. Silahlı saldırıyı gerçekleştiren Ramazan Akbulut yakalanarak gözaltına alındı. Ramazan Akbulut'un silahlı saldırıyı 15 Temmuz 2016 tarihinde annesine yapılan tecavüz girişimi nedeni ile gerçekleştirdiği gündeme geldi.

İddiaya göre Ramazan Akbulut'un annesine Mevlüt Aygün kardeşi Burhan Aygün ile birlikte tecavüz girişiminde bulundu. Akbulut'un annesi tecavüz girişimi sırasında Burhan Aygün'ü tüfekle vurarak öldürdü. Bu olay sonrası Ramazan Akbulut'un annesi 15 yıl kocası ise 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. Geçtiğimiz günlerde Turgut Özal Kız Öğrenci Yurdu önünde yaşanan silahlı saldırı olayının da Ramazan Akbulut tarafından bu nedenle gerçekleştirildiği gündeme geldi. 

Annesine tecavüz etmeye kalkışan ve ölen Burhan Aygün ağabeyi Mevlüt Aygün'ü de öldürmek isteyen Ramazan Akbulut, minibüsü ile Mevlüt Aygün'ün kullandığı aracın önünü keserek pompalı tüfekle ateş etti. Bu sırada Mevlüt Aygün'ün aracında bulunan ve tecavüz girişimi ile ilgisi olmayan Lütfü Güler vurularak yaralandı. Saldırı sırasında yaralanan Lütfü Güler, Turgut Özal Kız Öğrenci Yurduna sığınarak yardım istedi. Ramazan Akbulut bu esnada tekrar ateş açarken, olayda yaralanan Lütfü Güler hayatını kaybetti, ikisi üniversite öğrencisi 4 kişi yaralandı.

Ramazan Akbulut'un öldürmek istediği Mevlüt Aygün ise silahlı saldırıda yaralanırken durumunun ciddiyetini koruduğu, yaralı iki üniversitesi Hatice Çelikkaya ve Songül Köse'nin ise sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Öte yandan 6 Mayıs 2018 tarihinde yaşanan olayla ilgili Samsun İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Cinayet Bürosu ekiplerinin yürüttüğü çalışma sonucu Lütfü Güler'i öldürdüğü, Selçuk Yapıcı, Mevlüt Aygün ile üniversite öğrencileri Hatice Çelikkaya ve Songül Köse'yi yaraladığı iddiasıyla aranan Ramazan Akbulut, Atakum ilçesi Körfez Mahallesindeki adreste olduğu tespit edildi. Düzenlenen operasyonda gözaltına alınan Ramazan Akbulut, sağlık kontrolünün ardından emniyete götürüldü.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'un Atakum ilçesinde 250 yataklı Devlet Hastanesine meclis onay verdi

Samsun'un Atakum ilçesinde 250 yataklı Devlet Hastanesine meclis onay verdi