27 Haziran 2019 Perşembe

SAMSUN'DA 27 BİN 200 LİRA PARANIN BULUNDUĞU ZARFI SOKAKTA DÜŞÜREN ÇİFT GÖZYAŞLARINA BOĞULDU

Samsun'da 27 bin 200 lira paranın bulunduğu zarfı sokakta düşüren çift gözyaşlarına boğuldu

Samsun'da emeklilik işlemleri için zarf içine koydukları toplam 27 bin 200 lira parayı sokakta düşürerek kaybeden Muhammet Yıldırım ve Fatma Yıldırım çifti gözyaşlarına boğuldu.

29 Haziran 2018 Cuma 18:40 ASAYİŞ

Samsun'un İlkadım ilçesi Cedit Aile Sağlığı Merkezi civarında emeklilik işlemleri için zarf içine koydukları 27 bin 500 lirayı sokakta düşüren Muhammet Yıldırım ve Fatma Yıldırım çiftine ait para dolu zarfı alan vatandaş güvenlik kamerası tarafından kaydedildi.


Samsun'un İlkadım ilçesinde bir kişinin emeklilik işlemleri için kullanacağı paranın bulunduğu zarfın eşi tarafından sokakta düşürülmesi ve gören kişi tarafından alınması, güvenlik kamerasına yansıdı.

Samsun'da Muhammet Yıldırım (57), emeklilik işlemleri için yatırmayı planladığı 27 bin 200 lirayı bir zarf içerisine koyarak arabasına bıraktı. İlkadım İlçesinde bulunan Cedit Aile sağlığı merkezine gitmek üzere bindikleri otomobilde paranın bulunduğu zarfı gören eşi Fatma Yıldırım, 27 bin 200 liranın bulunduğu zarfı alarak eteğinin üzerine koydu. İlkadım ilçesi Cedit Mahallesindeki aile sağlığı merkezinde araçtan inen Fatma Yıldırım, bu sırada eteğinin üzerine koyduğu para dolu zarfı dalgınlıkla zarfı düşürdü. Bir süre sonra zarfı bulamayan Muhammet Yıldırım, aile sağlığı merkezinin çevresinde araştırma yaptı. Buradaki bir eczanenin güvenlik kamerasını inceleyen Muhammet Yıldırım, eşinin para dolu zarfı düşürmesinden bir süre sonra peşlerinden gelen bir kişinin 27 bin 200 liranın bulunduğu zarfı alıp gittiğini gördü.Muhammet Yıldırım, emeklilik işlemleri için kullanacağı 27 bin 200 liranın bulunduğu zarfı alıp giden vatandaşın bulunması için polise giderek şikayetçi oldu. Polis ekipleri, para dolu zarfı alarak ortalardan kaybolan ve kimliği henüz belirlenemeyen kişinin bulunması için çalışma başlattı.

Muhammet Yıldırım, gazetecilere yaptığı açıklamada, zarfın içindeki parayla emekli olacağını söyledi. Düşürdükleri paranın 15 bin 200 lirasını patronunun verdiğini, 14 bin lira da oğlunun kredi çektiğini belirten Muhammet Yıldırım, şöyle devam etti:

"Sabah parayı yatırmaya gidiyordum. Hanım, 'Benim iğnem var, sağlık ocağına getir' dedi. Arabaya bindik, para arabadaydı. Eşim, 'Buraya para bırakılır mı?' dedi, aldı eteğine koydu. İnerken de unuttu, düşürdü. Liman Kavşağı'na gittim, baktım para yok. Hanım çantasında unuttu diye düşündüm. Geri döndüm, 'Hanım bana parayı versene' dedim. 'Bende yok ki arabada' dedi. Zarfta 27 bin 200 lira vardı."

Parayı alan kişinin getirmesini isteyen Yıldırım, "Yıllardır çoluk çocuğumu okutmak için Bağ-Kur'umu ödeyemedim. Acıları onun için çekiyorum. Her şeyde Allah'ın hikmeti var. Haram param yok. Ben 24 saat direksiyon sallıyorum, bu parayı kazanıyorum." ifadesini kullandı.

Fatma Yıldırım da zarfı alan kişinin vicdanını dinleyip paraya getirmesini istedi.

PARA BULUNDU
Öte yandan Samsun İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Hırsızlık Bürosu ile Gazi Polis Merkezi Suç Önleme Bürosu ekipleri de Muhammed Yıldırım'ın şikayeti üzerine çevredeki 30 güvenlik kamerasını inceleyerek zarfı alan kişinin M.A. (34) olduğunu tespit etti. M.A. ekiplerce ikametinde yakalandı. Sağlık kontrolünden geçirilen M.A. emniyete götürüldü. Bu kişiden ele geçirilen 27 bin 200 lira ise sahibine teslim edildi. Mutluluktan gözyaşlarına hakim olamayan Yıldırım çifti, polislere teşekkür etti.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da AK Parti'nin geçersiz oylara yaptığı itirazın sonucu belli oldu

Samsun'da AK Parti'nin geçersiz oylara yaptığı itirazın sonucu belli oldu