16 Temmuz 2019 Salı

SAMSUN'DA 28 ÖĞRENCİNİN YARALANDIĞI YÜRÜYEN MERDİVEN KAZASI İLE İLGİLİ SORUŞTURMA AÇILDI

Samsun'da 28 öğrencinin yaralandığı yürüyen merdiven kazası ile ilgili soruşturma açıldı

Samsun'un Canik ilçesinde Piazza AVM'de 28 öğrencinin yaralandığı yürüyen merdiven kazası ile ilgili ailelerin şikayeti üzerine Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı.

24 Ekim 2018 Çarşamba 16:21 ASAYİŞ

Samsun'da Piazza AVM'de Fatih Ortaokulu öğrencilerinin alış veriş merkezinde bulunan yürüyen merdivenlerde birbirlerinin üzerine düşerek yaralanması olayı ile ilgili soruşturma açıldı.


Samsun'un Canik ilçesinde bulunan alışveriş merkezinde 28 öğrencinin yaralanmasına neden olan yürüyen merdiven kazasıyla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında 3 kişinin ifadesine başvuruldu. Samsun Valiliğinin Twitter hesabından yapılan açıklamada, Piazza AVM'de 28 öğrencinin yaralandığı yürüyen merdiven kazası ile ilgili soruşturma ve idari inceleme başlatıldığı duyuruldu.

Alış veriş merkezinde yaşanan olayla ilgili yapılan açıklamada, kazada yaralanan öğrencilerin tamamının taburcu edildiği, kazayla ilgili adli soruşturma açıldığı, Canik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce de idari inceleme başlatıldığı belirtildi.

Samsun Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada ise yürüyen merdiven kazasında hafif şekilde yaralanan öğrencilerden 3'ünün bir gece gözetim altında tutulduğu, etkinlikte 14 öğretmenin görevli olduğunun belirlendiği aktarıldı. Piazza AVM'de çocukları yürüyen merdivende yaralanan mağdur öğrencilerin velilerinin sorumlulardan şikayetçi olduklarının belirtildiği açıklamada, olaya ilişkin bilirkişi görevlendirildiği, alışveriş merkezi çalışanı 3 kişinin şüpheli olarak ifadesinin alındığı kaydedildi.

Samsun'da dün, Canik Fatih Ortaokulundan bir grup öğrenci, öğretmenleri gözetiminde bir alışveriş merkezindeki sinemaya götürülmüş, sinema çıkışı yürüyen merdivenle aşağı inmek isteyen öğrenciler, merdivenin son basamaklarında bir arkadaşlarının düşmesi sonucu birbirlerine çarparak üst üste devrilmiş, kazada 28 öğrenci hafif şekilde yaralanmıştı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta, grup başkanvekilliği görevinden alındı

MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta, grup başkanvekilliği görevinden alındı