17 Haziran 2021 Perşembe

SAMSUN'DA 3 İLÇEDE EŞ ZAMANLI YAPILAN DEAŞ OPERASYONUNDA 12 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Samsun'da 3 ilçede eş zamanlı yapılan DEAŞ operasyonunda 12 kişi gözaltına alındı

Samsun'da 3 ilçede DEAŞ operasyonu yapıldı 12 kişi gözaltına alındı. Bağdadi'nin öldürülmesi sonrası Samsun'da terör örgütü DEAŞ'a yönelik operasyon düzenlendi.

29 Ekim 2019 Salı 01:45 ASAYİŞ

Samsun'un İlkadım, Atakum ve Canik ilçelerinde eş zamanlı olarak terör örgütü DEAŞ'a yönelik düzenlenen operasyonda 12 kişi gözaltına alındı.


ABD'nin gerçekleştirdiği operasyonda terör örgütü lideri ve kurucusu Bağdadi'nin önceki gün öldürülmesi sonrası Türkiye genelinde başlatılan eş zamanlı operasyonlar kapsamında Samsun'da da 12 kişi DEAŞ üyesi oldukları gerekçesi ile gözaltına alındı.

Samsun Valiliği, İlkadım, Atakum ve Canik ilçelerinde yapılan DEAŞ operasyonları ile ilgili verdiği bilgide şunları dile getirdi.
"DEAŞ terör örgütüne üye oldukları ve örgüt içerisinde çeşitli görevlerde bulundukları şeklinde haklarında istihbari bilgiler bulunan Irak uyruklu 12 şahıs hakkında Samsun 2.Sulh Ceza Hakimliği’nin kararına istinaden  Atakum’ da (1), Canik’ te (2), İlkadım’ da (6) olmak üzere toplam 9 adrese  Terörle Mücadele, İstihbarat ve Özel Harekat Şube Müdürlüklerince müşterek planlı operasyon düzenlenmiştir. Düzenlenen operasyonda toplam 12 hedef şahıs yakalanmış olup işlemleri TEM Şube Müdürlüğünde devam etmektedir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz: Halkın bize olan güvenine leke sürdürmeyiz

Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz: Halkın bize olan güvenine leke sürdürmeyiz