15 Haziran 2019 Cumartesi

SAMSUN'DA 4 EMNİYET MENSUBU VE 1 ÖĞRETMENE FETÖ'DEN HAPİS CEZASI VERİLDİ

Samsun'da 4 emniyet mensubu ve 1 öğretmene FETÖ'den hapis cezası verildi

Samsun'da FETÖ soruşturması kapsamında hakkında dava açılan eski emniyet mensupları ve meslekten ihraç öğretmen Mustafa Yetkin, Faruk Kıyak, Ramazan Gökdöl ve Rasim Saraç'a mahkeme tarafından hapis cezası verildi.

16 Ocak 2018 Salı 17:10 ASAYİŞ

Samsun 2'inci Ağır Ceza Mahkemesinde FETÖ soruşturması kapsamında yargılanan eski emniyet mensupları Faruk Kıyak, Rasim Saraç, Ramazan Gökdöl ile meslekten ihraç edilen öğretmen Mustafa Yetkin hapis cezası aldı.


Samsun'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında haklarında dava açılan 5 sanıktan 4'ü hapis cezası alırken, bir kişi ise beraat etti.

Samsun 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, FETÖ silahlı terör örgütüne üye oldukları iddiasıyla yargılanan eski emniyet mensupları Faruk Kıyak, Rasim Saraç, Ramazan Gökdöl, Mehmet Ö. ile meslekten ihraç edilen öğretmen Mustafa Yetkin ile avukatları katıldı. FETÖ'den yargılanan sanıklar, Samsun 2'inci Ağır Ceza Mahkemesinde ki duruşmada yaptıkları son savunmalarında, haklarındaki suçlamaları kabul etmeyerek, beraat talebinde bulundu.

Mahkeme heyeti ise görülen davada, Mustafa Yetkin'e 10 yıl 6 ay, Faruk Kıyak ve Ramazan Gökdöl'e 6 yıl 9 ay ve Rasim Saraç'a 1 yıl 6 ay 22 gün hapis cezası veren mahkeme heyeti, Mehmet Ö'nün beraatini kararlaştırdı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da bir ineğin otomobile bindirilme görüntüleri Gel Konuşalım'da gündem oldu

Samsun'da bir ineğin otomobile bindirilme görüntüleri Gel Konuşalım'da gündem oldu